Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zdravá chodidla jsou základ

Lis 1808 Autor: Redakce

Jedno chodidlo se skládá celkem z 26 kostí. Umíte si představit, že těchto malých 26 kostí musí celý náš život nosit naší váhu? Proto rozhodně není na místě tuto část našeho těla nechávat bez povšimnutí.

Správná péče začíná již v dětství

vlozky do bot pro detiJe důležité se vyvarovat velkých chyb již od raného dětství. Dostupné statistiky dokonce uvádí, že se až 90% všech dětí narodí, se zcela zdravými chodily. Tak proč je nyní tolik dospělých, kteří mají s chodidly problémy? Chyb můžeme dělat spoustu. Počínaje špatnou manipulací s malým miminkem, přes špatné obouvání, anebo zanedbávání doporučeného cvičení. Jakých chyb se tedy dopouštíme nejčastěji? Jakmile se naše maličké poprvé postaví, hned ho nazujeme do tvrdých šněrovacích bot. Naprosto mu bude stačit, pokud mu dáte protiskluzové ponožky a necháte ho si zvykat. Boty mu můžete obout až ve chvíli, kdy samo přejde celý pokoj. Co ale pro sebe můžeme udělat ve chvíli, kdy už nám není rok, ale 30 a nohy nejsou zrovna v nejlepší kondici?

Pomohou zdravotní vložky do bot?

Obchodů se zdravotní obuví je stále více, dokonce i v některých lékárnách můžete zdravotní obuv, nebo vložky do bot zakoupit. Vložky do bot by měly být vždy správně vyklenuté, tak aby dobře podepřely vaší klenbu. Velký výběr je také materiálů. Vybrat si můžete z vložek gelových, nebo z různých speciálních. Některé z nich v sobě mohou dokonce mít zabudovaný i magnet. Speciální zdravotní vložky dokonce mohou být vyrobeny přímo vaší noze na míru, záleží jen na tom, co právě vaše noha potřebuje. Díky takto speciálně vyrobené vložce se vyhnete tomu, že se vám bude v botách hrnout, nebo tlačit, protože vám bude vyrobena přímo na míru.

Podiatrické vyšetření

Pokud váš vaše chodidla opravdu velmi trápí, nebo jde již doslova o zdraví, můžete také absolvovat speciální podiatrické vyšetření. Toto vyšetření je opravdu velmi podrobné. Začíná se sestavením základní anamnézy a vstupním lékařským vyšetřením, poté následuje antropometrické měření nohou. Dalším krokem je zjištění odchylek postavení patní kosti a zjištění osových úchylek dolních končetin. Pokud si myslíte, že více už toho vyšetřit snad ani nejde, jste na omylu. Při podiatrickém vyšetření se také zjišťuje rozdíl v délce nohou, kloubí hybnost a také se zde klade důraz na vyšetření páteře. Jde zkrátka o velmi komplexní vyšetření, díky kterému o svém těle zjistíte opravdu vše. Ptáte se, k čemu je ale takové vyšetření dobré? Právě po takové prohlídce můžete dostat doporučení na speciální vložky do bot, nebo doporučení na rehabilitaci.

Cvičení pro zdravá chodidla

Pokud vám bude doporučena speciální rehabilitace, rozhodně tuto situaci nepodceňujte a v co nejbližším termínu se na rehabilitaci objednejte. Existuje ale také cvičení, které můžete provádět v klidu domova spíše jako prevenci. Jde o poměrně jednoduché cviky, které by měl doma zvládnout každý. Začněte tím, že se pohodlně posadíte a začnete nohama kroužit v kotníku směrem dovnitř a ven. Poté můžete spojit chodidla a kotníky přitahujte směrem k tělu. Na další cvik si budete muset stoupnout, udělat výpon na špičky oběma nohama a několikrát cvik opakujte. Když už stojíte, můžete vyzkoušet další cvik. Postavte se na špičky a střídejte s postavením na paty. Na provedení dalšího cviku budete potřebovat speciální měkké rehabilitační míčky. Míček si dejte pod chodidlo a posouvejte dopředu a dozadu. Tento cvik nejen, že je účinný, ale zaručujeme vám, že je také velmi příjemný a může jít v podstatě i o takovou příjemnou masáž.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist