Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zdobení vajíček

Dub 1123 Autor: Redakce

Zdobit velikonoční vajíčka je letitý zvyk, který nezanikl ani dnes. Samozřejmě záleží na tom, zda zdobíme vařená vejce, určená ke konzumaci nebo vyfouklá. Vyfouklá vajíčka se dají zdobit i „nejedlými proprietami“. Vajíčka určená ke konzumaci musíme zdobit pouze potravinářskými speciálními barvami na vajíčka. Použít můžete přírodní obarvení ve slupkách cibule nebo nevšední fialové obarvení genciánou (tu seženete v každé lékárně). Použít se dají smršťovací košilky a speciální samolepky, které imitují slaměné zdobení.

zdobeni vajicek

Zdobení vyfouklých vajec

Při zdobení kraslic je dovoleno snad úplně všechno. Použít můžete ředěné akrylové barvy všech odstínů, tempery či vodovky. Šikovnější mohou obmotávat kraslice bavlnkami nebo na ně háčkovat košilky. Pro opravdu šikovné ruce jsou zde techniky děrovaných kraslic. Metoda madeira nabízí barevné zdobení voskem nebo háčkovanou krajkou, kdy ozdobíte každou dírku ve skořápce vajíčka. Metoda rišelié rovněž zdobí dírku v kraslici. Vždy se ale používá bílý vosk (stačí rozehřát bílou voskovku) na bílé vejce. Novinkou je lepení barevných kamínků na vajíčka. Jde o lepení hotfixů.

Do obliby se vrací i broušení, drátování či batikování voskem.

Děti mohou zkusit malování voskem, lepit na vajíčka papírky, čočku a podobné materiály. Jistě každého potěší i zdobený perníček ve tvaru vejce, zajíčka či slepičky.

V sekci „Vaše úspěchy“ naleznete nespočet inspirací. Vytvořte také něco krásného a pokud možno i s postupem nám zašlete výtvory na e-mail: soutez@prima-rceptar.cz

zdobení kraslic

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist