Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Zbytečné chyby, které dělají lidé při prodeji nemovitosti

Říj 1819 Autor: Redakce

Možná i vy máte nemovitost, kterou se chystáte nabídnout k prodeji. Jak se tedy vyvarovat častým chybám? O jaké chyby jde?

prodej domu

1. Chcete prodat nemovitost na vlastní pěst

Drtivá většina neprodává nemovitost více než jednou v životě, a proto s podobnou situací nemá žádné zkušenosti. Neodbornou formulací inzerátu, doplněného o neprofesionálně pořízené fotografie nemovitosti a vystavení nabídky za neadekvátní cenu vám může prodej značně zkomplikovat. Nehledě na další náležitosti, jako je kupní smlouva a další nezbytné formality. Ideální cestou je navázat spolupráci s realitní kanceláří hned v začátcích prodeje. Ušetříte si tak mnoho času a energie a eliminujete možnost, že se neodborným postupem připravíte o ideálního kupce.

2. Nadhodnotíte nebo podhodnotíte cenu vaší nemovitosti

Při nižší ceně ztratíte část ze zisku. Totéž se vám však může stát i v případě, že se budete snažit nemovitost prodat za vyšší cenu, protože potenciální zájemci si raději vyberou jinou nemovitost v nabídce za adekvátnější částku. Může se také stát, že pokud o vaši nemovitost nebude zájem, uchýlíte se k praktice snižování ceny, což v konečném efektu v potenciálních kupcích může vyvolat podezření.

Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost, která vyžaduje kromě správného určení ceny i jistou prodejní strategii. Prostřednictvím realitní kanceláře zjistíte cenu nemovitosti. Praha může být v tomto směru obzvláště náročná lokalita, a proto doporučujeme požádat o pomoc profesionály už v této fázi prodeje.

3. Prezentujete nemovitost s nedostatečným popisem a nevhodnými fotografiemi

Potenciální zájemci se vám ozvou až poté, co si prohlédnou fotografie a popis nemovitosti, který uvedete na stránce inzerátu. Pokud selžete již v této fázi, ztrácíte potenciální vážné zájemce o koupi vaší nemovitosti.

Už úvodní věta či atmosféra fotek může lidi motivovat k prohlídce nemovitosti a ke koupi. Nepodceňte tedy žádný detail, ze kterých se prodej nemovitosti skládá.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist