Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zateplení interiéru: Nové trendy a technologie pro moderní bydlení

Srp 2314 Autor: Komerční sdělení

Jak na to, aby vaše stavba byla kvalitně zateplená a pravidelné výdaje za vytápění nebo naopak za ochlazování byly díky tomu co nejnižší? V dnešním článku se podíváme na problematiku zateplení interiéru.

moderni bydleni

Foto: https://www.pexels.com/photo/top-view-of-cozy-bedroom-interior-3933256/

Kdy se přistupuje k zateplení interiéru?

Bavíme-li se o zateplení nemovitostí, nejlepší variantou bývá zateplení fasády, tedy nanesení izolace na vnější části stavby. Kromě fasády se pak také zpravidla zatepluje i střecha a někdy je nutné provést zásahy, které pomohou izolovat stavbu směrem od země (například aby do stěn nepronikala vlhkost od základů, případně aby nebyla studená podlaha v přízemí). Tyto úpravy bývají nejefektivnější a pomohou vaši spotřebu energie – a tím i výdaje – snížit až o několik desítek procent ročně.

Ne vždy je ale taková varianta možná. Problém typicky nastává u nemovitostí, které jsou ve sdíleném vlastnictví, tedy nejčastěji u bytových domů. Když se majitelé jednotlivých bytů na zateplení neshodnou, nezbývá jiná možnost než přistoupit k zateplení interiéru dílčích bytových jednotek. Dalším případem jsou památkově chráněné nemovitosti, jejichž fasádu často nelze obložit izolační vrstvou, zateplení z vnitřní strany tak bývá jedinou volbou.

Případně je možné aplikovat tepelněizolační nátěr, který památkově chráněnou fasádu esteticky nenaruší a přitom rovněž pomůže snížit úniky tepla o cenná procenta.

Chce to kompletní rekonstrukci

Chcete-li zabránit tomu, aby vám teplo různými skulinami unikalo, pravděpodobně se neobejdete bez kompletní rekonstrukce. Budete muset zateplit stěny, podlahy i stropy. Odstraňovat se tak budou staré tapety, obklady, dlažba či plovoucí podlaha a jiné krytiny. Mnohdy se dokonce přistupuje k odstranění omítky a v bytě se tak vše zcela odhalí. Mezi jednotlivé vrstvy, které následně budete postupně znovu nanášet, je vhodné zařadit mimo jiné penetrační nátěr. Ten pomůže snížit savost podkladu a zároveň zvýšit jeho přilnavost. Budete tak mít jistotu, že po rekonstrukci bude vše desítky let spolehlivě držet při sobě.

Jaké použijete materiály?

Také v interiéru se na zateplení nejčastěji používají materiály jako polystyren nebo minerální vlna. Druhou možností je tepelněizolační nátěr, který může být vhodným řešením i bez zmíněné kompletní rekonstrukce.

Pamatujte i na okna a dveře

Starší okna je při rekonstrukci vhodné vyměnit za nová (pokud je v domě ještě nemáte), případně u nich alespoň vyměňte těsnění za efektivnější. V mnoha domech lze stále narazit na dřevěná okna, která ještě žádné těsnění nemají. To lze snadno napravit zakoupením samolepicího těsnění ve specializovaném obchodě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Říj 2023>>
PÚSČPSN
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist