Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zastínění oken, sítě proti hmyzu

Čvc 1501 Autor: Redakce

mouchaRozčiluje vás nebo vás dokonce po ránu budí ostrá záře sluníčka? Spíte rádi s otevřeným oknem a každé ráno se probouzíte s dalším štípancem od komára? Moucha vám dokáže také velmi znepříjemnit spánek, proto skoncujte s těmito problémy a to na vždy. Zde si řekneme pár typů jak si zastínit okno a to hlavně střešní a jak zabránit vniknutí hmyzu do našeho domu.

Zabraňme jinak příjemnému záření sluníčka

V dnešní době si můžeme vybrat z mnoha způsobu jak zastínit střešní okno a to ať už klasickou stahovací roletou nebo typickými žaluziemi.

Roleta slouží hlavně k zatemnění, ale může vám posloužit i jako dekorace. Rolety se totiž vyrábějí nejen z různého materiálu a různých barev ale na výběr jsou i rolety s různými dekoracemi.  Roletu tedy parádně sladíte s interiérem vaší místnosti. Roletu si můžete vybrat například z látek ohnivzdorných nebo z látek s obsahem skelného vlákna, která je vhodná zejména pro alergiky. Vybrat si tedy můžete i svou vlastní barvu a vaše nejmenší ratolesti určitě potěší nějaký veselý motiv. Boční lišty a rám celé rolety bývá nejčastěji vyroben z eloxovaného hliníku. Kvalita i cena bývá příznivá. Každé balení by mělo obsahovat návod, který je v mnoha případech velmi jednoduchý. Jestliže si však nevíte s montáží rady, zavolejte raději odborníkovi.

zaluzie roleta

Při výběru rolety můžete zvolit, zda chcete nějakou propustnost světla zachovat nebo mít zastínění úplné. V tomto ohledu jsou žaluzie výhodnější. Jejich propustnost si můžete regulovat dle svých potřeb a přání. Výhodou je nejen snadná obsluha ale i údržba. Jejich vzhled je elegantní a do okna celým svým kontextem zapadá. Žaluzie můžeme namontovat do jakéhokoli typu střešního okna, ale montáž bychom měli spíše nechat na odborníkovi.

Netradičním způsobem zastínění okna je protisluneční fólie. V České republice se jedná o žhavou novinku, která zadržuje nejen sluneční záři ale i teplotu. Tloušťka této folie se pohybuje okolo 0,03 – 0,055 milimetrů. K dostání jsou v barvách stříbrných, bronzových, šedivých nebo chromových.  Tyto nenápadné folie zadržují až 78% sluneční energie. Jejich instalace se provádí na vnitřní stranu okna a stejně jako u žaluzií přenechejme instalaci odborníkům.

Domů tě nepustím!

Čerstvý vánek je příjemnou záležitostí nejen v noci ale i přes den. Problémem je však neustále poletující hmyz, který se chce za každou cenu dostat do domu. Při nainstalování sítě do oken tomu však lehce zabráníte. Sítě do oken jsou spíše praktickou záležitostí, v dnešní době jsou však dostání i sítě, které mají moderní design a proto se můžou stát i pěkným doplňkem do našich domů.  Většina sítí je vyrobena z polo plastového vlákna ze sklolaminátu. K dostání jsou i sítě kovové, ale ty často podléhají korozi. Rám sítě je vyroben z extrudovaného hliníku, který lépe snáší teplotní rozdíly.

Pro okna dnešní doby je montáž a demontáž těchto sítí velice snadná. Pro starší okna jsou sítě s pružinovými kolíky nebo obrtlíky ty se však do okna musejí navrtat. Většina z nás zná typické rámy se sítí. Novinkou pro někoho z nás proto může být síť rolovací, která se dá lehce schovat k okraji okna.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist