Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zaměřeno na rozetové dveřní kování

Říj 1508 Autor: Redakce

mand rozetove kovaniZařizování interiéru je možná těžší, než by se na první pohled zdálo. Kromě velkých věcí jako jsou podlahové krytiny, nábytek či dveře musíme vybrat i zdánlivě méně důležité věci. Právě detaily jsou ale nakonec tím, co utváří dojem z každého prostoru. Dveře a stejně tak i dveřní kování jsou na očích obyvatelům domu i návštěvám, a na jejich vzhledu se podílí i kování, kliky, zámky, kukátka a další doplňky. Vybrat vhodné dveřní kování v rozumné cenové kategorii, které bude dobře vypadat a také dlouho a dobře sloužit, může být oříšek. Nabídka na českém trhu je velmi bohatá a je těžké se v ní zorientovat.

Zaměřeno na rozetové kování

Rozetová kování jsou v současné době mnohem oblíbenější, než kování štítová. Jejich vzhled je poměrně variabilní, od kulatého, přes hranaté po oválné provedení. Nejběžnějším a nejoblíbenějším materiálem pro dveřní kování je kvalitní nerez ocel. Ta splňuje vysoké nároky na funkčnost, životnost i vzhled.

Jak již bylo řečeno, pro každý druh nemovitosti se hodí trochu jiné kování. V moderním interiéru můžete styl dveří doladit luxusním zajímavě vypadajícím kováním, historický objekt či chatu a chalupu může krášlit ručně kovaná klika s patinou.

Kde nakupovat

mand rozetove kovaniInspirovat se a vybírat mezi kvalitními kováními můžete třeba na internetových stránkách kovani-design.cz Každému prostoru a každým dveřím sluší trochu něco jiného. V bohatém sortimentu specializovaného obchodu najdete moderní kování minimalistického vzhledu a čistých linií i robustnější rustikální kování. Jednotlivé modely se liší provedením, použitými materiály i povrchovou úpravou a barevným odstínem.

Veškeré nabízené zboží je od tuzemských či zahraničních renomovaných výrobců. Nakupujte za výhodné velkoobchodní ceny. Najít to, co hledáte, vám usnadní filtrování podle designu, materiálu či ceny. Všechny modely dveřních kování mají jednoduchou montáž. Vybírejte mezi klikami a kováním značek Cobra, ACT servis, Tupai, Mariani, MP Kování, Geze, JNF, AXA, Eurolaton, Roztex a jiných. Některé modely jsou dodávány s prodlouženou zárukou.  V doplňkovém sortimentu obchodu najdete třeba madla na dveře, kliky, zámky, bezpečnostní kování, cylindrické vložky, kukátka či koule na dveře.

Ochutnávka ze sortimentu rozet

mand rozetove kovaniPokud sháníte zajímavé rozetové kování na chalupu či do historického objektu nebo do domu či bytu zařízeného v rustikálním stylu, mohlo by vás oslovit například kování ACT Antik s patinovanou bronzovou povrchovou úpravou. Toto kování vypadá opravdu zajímavě i díky keramickému madélku. Tento typ kování je opracován ručně a montuje se klasicky prošroubováním. Rozměr rozety je 52 mm, klika je dlouhá 125 mm.

Z opačného spektra rozetových kování je designové rozetové kování ACT Calla R HR s kombinovaným povrchem. Povrchová úprava je chrom a efekt nerez. Toto kování doplní a ozvláštní každé dveře a moderní interiér. Rozměr rozety je 56 x 56 mm a délka kliky je 135 mm.

Pokud dáváte přednost osvědčené klasice za rozumnou cenu, doporučujeme kulaté nerezové rozetové kování Cobra Vision-r economy s platovou konstrukcí a vratnou pružinou.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zaměřeno na rozetové dveřní kování
  • RAdekM 25.1.2016 (06:11)

    Takové kliky bych voli spíše někam do kancelářských a průmyslových budov než na chalupu. Do bytu či domu se více hodí klasické interiérové kování dveří.. Ale každý máme jiný vkus 🙂

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist