Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zakázkové truhlářství

Dub 1214 Autor: Redakce

zakazkove truhlarstviTeprve nábytek dělá z prostoru domov. Nábytek na míru využije maximálně každý kousek prostoru, šikminy a niky, které by jinak zůstaly bez využití. Pokud zvolíte nábytek na míru, pozná se to již při prvním pohledu na prostor. Tam, kde je potřeba maximalizovat úložné prostory, se ideálně hodí vestavěné šatní skříně. Šatní skříně umožňují pohodlné uložení ošacení, ale i bytového textilu. Výhodné především v dispozičně menších bytech je uskladnění sezónních věcí v horních patrech nebo nástavcích skříní.

Masiv, dýha nebo lamino?

I přes vysokou oblibu nábytku z laminátových desek, se dřevěný nábytek těší stále větší oblibě. Může za to přírodní krása dřeva, jeho charakter i návrat k co možná nejzdravějšímu prostředí, ve kterém trávíme mnoho času. Není pravda, že dřevo nelze v interiéru kombinovat s laminátovým nábytkem. V zásadě máte dvě možnosti. Buď zvolíte lamino ve stejném dekoru, které do interiéru zapadne, nebo naopak kontrastní barvu, která interiér oživí a doplní. Výborně lze tyto dva materiály kombinovat i v dětských pokojích a ložnicích. Základem by měly být kvalitní postele z masivního dřeva, jejichž nedílnou součástí by měl být kvalitní rošt. Důležité je klást důraz nejenom na materiál, ale i kvalitu zpracování, která je klíčová, pokud chcete, aby vám postel nebo i jiný kus nábytku dlouho a bez problémů sloužil. Povrch dřevěného nábytku se tónuje a ošetřuje laky. Vždy by se mělo jednat o laky ekologické, vodou ředitelné. Po lakování je dřevo vůči vlhkosti i odření a jinému mechanickému poškození. Povrchová úprava zabraňuje předčasnému stárnutí dřeva.

Postele a nábytek do dětského pokoje

Další možností povrchové úpravy dřeva, která se využívá především pro ošetření dětských postýlek, postelí a dětského nábytku obecně je voskování přírodními vosky požadované barvy a odstínu.

Především v dětských pokojích se potýkáme s nedostatkem místa, ale matrace by měla dýchat, a proto se nedoporučuje zastavit veškerý prostor pod postelí jako úložnou plochu. Kompromisem může být nábytek z dřevěné dýhy kombinovaný s masivní postelí. I měkké dřevo jehličnanů a dřevo tvrdé, například dubové, bukové či tropické dřevo lze namořit do stejného odstínu. Možností je mnoho. Ani za kvalitní dřevěný nábytek nemusí utrácet horentní sumy. Je mýtem, že nábytek z menších rodinných truhlářství je pro většinu lidí finančně nedostupný. Základem interiéru by vždy mělo být několik stěžejních dobře zvolených kvalitních kusů nábytku, které vám vydrží mnoho a mnoho let. Každý občas potřebuje změnu, ale dobře rozvržený funkční interiér lze pozměnit i správně zvolenými doplňky a dekoracemi. S barvami se mění i nálada, která vyzařuje z celého prostoru.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist