Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní dekorace-kameny a korýtka

Čvc 1017 Autor: Redakce

zahradní kamenná dekoraceV dnešní době jsou kamenné dekorace ve stylu japonských zahrad velmi oblíbené. Kdo má menší či větší zahrádku, jistě do květinové výzdoby rád umístí dekorativní kámen nebo korýtko.

Kameny podtrhují krásu nejedné skalky, ale lze je použít i samostatně, jako volně stojící solitéry.

Zahradní korýtka a květináče se dají osázet čímkoliv, ale je důležité myslet na dobré podmínky pro rostliny a vždy používat kvalitní substrát a drenážní vrstvu ze štěrku, písku či keramzitu. Korýtka do zahrady se dnes vyrábějí z pískovce, betonu a mnoha dalších materiálů. Většinou ale mají společný vzhled s věrným povrchovým reliéfem kamene. Vybrat si můžete s nespočtu tvarů, ale i barev. Tak se tato zahradní dekorace hodí opravdu do každého koutu každé zahrady. Využít je ale můžete i v interiérech, k ohraničení chodníčků či jako rozčlenění prostoru na více celků.

Pokud rostliny dobře zasadíte, v korýtkách určitě strádat nebudou, protože většina korýtek je vyrobena pomocí pryskyřičných pojidel. To má za následek, že mohou nasákávat i odpařovat vodu a  nedochází tak k vysychání či přehřívání kořenů. V dalším příspěvku se budeme soustředit na vhodné rostliny pro osazování zahradních korýtek.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist