Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní chodníky či terasová dlažba – vše měkké jako mech

Kvě 1913 Autor: Komerční sdělení

Už jste uvažovali, jak si vydláždit terasu, okolí bazénu nebo připravit podlahu do dílny? Vyzkoušejte gumovou dlažbu z ekologicky recyklovaného kaučuku.

Gumová dlažba s úpravou trávníku.jpg

S příchodem jarní sezóny se majitelé domů a zahrad pouští do jejich zvelebování. Tu vysadí nový stromek, tam vytvoří nový záhon plný květin či užitných plodin. Zkrátka někdo plánuje jen běžné práce na zahrádce a kolem domu, jiný nosí v hlavě větší projekty. Může se jednat o pořízení skleníku, stavbu terasy nebo o vydláždění příjezdové cesty.

U poslední jmenované činnosti – dláždění – se zastavíme. Pokud máte něco podobného v plánu, o jakém materiálu uvažujete? Betonová „zámecká“ dlažba pro zahradní chodníčky? Dřevěná prkna na terasu a klasická betonová deska jako podlaha dílny nebo garáže? Tuhle klasiku známe všichni, ovšem kdo rád zkouší nové věci, jistě se odváží pořídit si gumovou dlažbu, kterou lze využít jako alternativu výše zmíněných materiálů. Proč by však měl někdo něco takového dělat? Například proto, že chůze po takové dlažbě je příjemně odpružená a dostatečně měkká. Což je bod plus pro využití na terasách. Pro takto specifické plochy můžete využít gumovou dlažbu Terrace, kterou nabízí firma Gutta. Gumová dlažba najde využití i jako zahradní chodníček, který snadno zpevníte neviditelným obrubníkem nebo je možné ji díky jejímu protiskluzovému povrchu využít jako pochozí okraj bazénu.

Tato krytina vlastně není vůbec neznámá – hojně se totiž využívá jako dláždění veřejných dětských hřišť právě pro své bezpečnostní vlastnosti a také ekonomickou a ekologickou stránku.

Speciálně pro interiéry jsou vyrobeny dlaždice Alfa, které ocení domácí kutilové ve svých dílnách a garážích. Jednak proto, že jejich povrch je opatřen výstupky proti uklouznutí a také výborně tlumí vibrace a hluk. A ruku na srdce, určitě se vám bude stát u ponku lépe na pevné, ale měkké dlažbě než na betonové podlaze. Přinejmenším si uleví vaše záda a nebude vám zima od nohou. Za zmínku stojí i fakt, že interiérová dlažba nezapáchá, nemusíte se tedy obávat vdechování nepříjemných výparů. Tento typ dlažby hojně využívají také fitness centra, u kterých je ochrana podlahy v podstatě nutností.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist