Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní altány

Kvě 1516 Autor: Redakce

Altány jsou podobně jako pergoly velmi oblíbenou zahradní stavbou, která bývá využívána pro nerušené relaxování či posezení s přáteli. Uplatnění najdou v soukromých zahradách, ale také na turistické stezce ve volné přírodě nebo v městských lesoparcích.

Různé druhy zahradních altánů

altánZahradní altány se vyrábí v mnoha různých provedeních a při prohlídce soukromých zahrad a veřejných parků bychom narazili na všelijaké druhy. Pro názornost si altány rozdělíme na dvě základní skupiny, a to na otevřené a prosklené. Otevřené altány jsou vzdušnější a zejména v parných dnech poskytnou příjemnější útočiště než prosklený altán, který se při velkém pařáku může proměnit ve skleník. Na druhou stranu prosklený altán má tu výhodu, že může být užíván i během chladnějších podzimních dní, kdy je na altán bez skleněné výplně příliš velká zima.

Další kategorické rozdělení altánů se řídí tvarem půdorysu a počtem stěn, stylem a množstvím dekorativních prvků, tvarem střechy a materiálem použitým k zastřešení, ale také množstvím a úrovní vnitřního vybavení. Altány máme kulaté či hranaté, čtyřboké, pětiboké nebo sedmiboké atd. Setkat se můžeme s altánky s mřížovaným nebo plným zábradlím.

Každý si přijde na své

altánNa trhu jsou výrazně zdobené altánky, které by se neztratily ani v zámecké zahradě.  Výjimkou nejsou ani ty, jejichž střecha je zakončena malou věžičkou, která dodává altánku zvlášť romantický nádech. Samozřejmostí jsou i výrazně skromnější zahradní altány, které ocení zejména praktičtěji uvažující lidé, nebo ti, již si bohatě dekorované dřevostavby nemohou dovolit. Jiné altány mají například mřížované sloupy se zabudovanými květinovými truhlíky, a hodí se tím pádem pro pěstování popínavých růží a jiných rostlin. Přestože tradičním materiálem pro výrobu altánku je dřevo, současný trend ukazuje, že se do objektu zájmu lidí dostávají i altánky sestavené z méně konzervativních surovin. Dokladem toho budiž rozšířenost altánu s hliníkovou konstrukcí a polykarbonátovou střechou v českých zahradách.

V zahradách i v parcích

altánZahradní altán může plnit celou řadu funkcí. Kromě toho, že romanticky vyhlížející altánek zkrášluje zahradu, může být i tou pravou oázou klidu pro ničím nerušené relaxování. Větší altánky mohou plnit i společenskou funkci, neboť se skvěle hodí pro vítání návštěv a posezení s přáteli. Kromě soukromých zahrad nachází altány své uplatnění i v lesoparcích. Pro návštěvníky veřejných parků je altánek vítaným místem ke krátkému odpočinku a načerpání nových sil, či k malému občerstvení. Za špatného počasí může být hledanou záchranou před zmoknutím.

Kde hledat

altánPestrý výběr zahradních altánů, ale i jiných dřevostaveb a zahradních komponentů najdete například v obci Tachlovice poblíž Rudné u Prahy, kde sídlí firma Vladeko specializující se na zahradní program. Kromě inspirativní procházky po výstavním areálu se můžete na vše potřebné zeptat početného týmu odborných poradců. Ti vždy věcně a ochotně zodpoví vaše dotazy a v případě vašeho zájmu o některý z altánků vám poskytnou kompletní informační servis o vybraném produktu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist