Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahrada v barvách podzimu

Lis 1215 Autor: Františka Podzimková

budky pro ptakyBarvy, které se objevují na zahradě v měsíci listopadu, jsou pro mnohé z nás snad nejkrásnějšími barvami vůbec. Vykvětají ještě poslední podzimní květy, jako jsou chryzantémy, nebo jiřiny. Ty svými odstíny zbytek zahrady jen dolaďují. Nejrůznější odstíny hnědé, žluté a červené se mění v hotový ohňostroj barev, který je lahodný pro vaše oko.

Pokud si chcete užít poslední okamžiky zahradničení, ještě máte příležitost. Podzim je vhodnou dobou pro vysazování keřů a stromků. Také můžete začít se zásobami pro ptáky, nebo jiná zvířátka. Zima je dlouhá, a tak se jistě případné plody a jiné zásoby budou ještě hodit. Podzim je obdobím pro pomoc ježků. Zejména těm, kteří jsou ještě příliš malí, aby zimu sami přečkali. Také jistě končíte se zazimováním zahrady, aby zimu v pořádku přežila.

Pro ochranu rostlin můžete použít shrabané listí, kompost, nebo suchou slámu. Tyto přírodní hnojiva, nebo ochrana jsou pravděpodobně mnohem více účinné, než předražená chemie.

Ježka můžete zachránit tak, že v případě, že ho potkáte a zhodnotíte ho jako malého a podvyživeného, kontaktujete záchrannou stanici. Popřípadě mu sami můžete připravit domek na spaní a nechat ho přezimovat u vás, například ve sklepě. Je však důležité být si opravdu jisti, že je malý a podvyživený. Samostatnému ježkovi, který je zimu schopen přežít byste spíše ublížili. Hranice, kdy byste se o něho měli postarat je většinou, pokud váží pod 600 gramů.

Pro ptáky už můžete pomalu začít chystat krmítka, aby si na ně ptáčci zvykli. Měli byste ho umístit do bezpečné výšky, abyste předešli případnému nebezpečí a ptáci ho využívali.

Uvidíte, jakou zábavu si při podzimním úklidu a přípravě zahrady užijete. Dokonce je to i výborný způsob relaxace a vaší vlastní přípravy na zimu. Zejména pokud jste přes jarní a letní měsíce zvyklí trávit většinu času venku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist