Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahrada, která neztratí svůj půvab ani v zimě

Led 1610 Autor: Dana Peštová

mraz sipkyV zimě zahrada odpočívá a zahrádkáři se těší na jaro a spřádají plány, jak zahradu ozvláštnit, co kam zasadit, co a kde opravit a vylepšit. I během zimního období ale může být zahrada krásná. Pokud všechno pokryje sněhová čepice, nebo když námraza vytvoří ze suché trávy, větví a větviček umělecká díla. Pohled na takovouto spící zahradu je opravdu uklidňující.

Zahrada může vypadat hezky během zimy i bez sněhové nadílky

mraz namrazaPostarají se o to především stálezelené rostliny, především jehličnany v různých odstínech zelené. Dojem z prostoru dotvoří i uschlá květenství trav, barevná kůra a přemrzlé plody například jeřabin, trnek či moruší, sýkorky a další pěvci slétající se ke krmítku. Zimní zahrada má zkrátka své kouzlo.

Velmi dekorativně vypadají zákrsky a kultivary břízek, lísek či vrb s převislými či různě kroucenými větvemi.

Co vysadit?

Krásné během celého roku a velmi dekorativní i během zimy jsou mrazuvzdorné okrasné trávy. Kompozici s kavylem třtinovitým (Stipa arundinacea) a skalníkem rozprostřeným můžete dotvořit okrasná tráva rodu Myscanthus či Bika lesní (Luzula sylvatica). Zajímavě vypadá i (Cotoneaster horizontalis)

jedovaty buxusPokud jehličnany, buxus a další stálezelené stromy, stromky a keře doplníte o velkorysé kompozice okrasných travin a menší skalničkové keříky jako je třeba lýkovec vonný (Daphne cneorum) nebo libavku (Gaultheria procumbens), bude vám zahrada dělat radost i během dlouhého zimního období.

Velmi dobře působí rozbití většího prostoru nějakým zajímavým prvkem, klidně stačí i napajedlo pro ptáčky či již zmíněné krmítko.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist