Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Záchranné stanice jsou plné ježků

Lis 1628 Autor: Redakce

Ačkoli by se mohlo zdát, že teplé počasí zvířatům přeje, u ježků tomu tak není. Už by dávno měli spát, ale teploty jim to nedovolí. Jenže ježek, coby noční zvíře vyráží ven za setmění a to je dnes už tak brzo, že právě v té době je na silnicích nejhustší provoz. Spousty ježků tak končí pod koly aut. Ti o něco šťastnější pak v záchranných stanicích s těžkými zraněními.

jezek cumacekBěhem podzimních měsíců záchranné stanice sdružené v Národní síti, kterou koordinuje Český svaz ochránců přírody, přijaly už více než 1300 ježků. Většina z nich byla sice nevyspělá podzimní mláďata, ale rapidně přibylo ježků poraněných dopravou.  Dohromady za celý rok 2016 se do stanic dostalo už 2643 ježčích pacientů (o 300 více než vloni)!

Vzhledem k teplému počasí záchranné stanice nálezcům ježčích mláďat stále doporučují nesbírat je, pokud nejsou úplně malinká, jen je případně venku dokrmovat kočičí potravou a nachystat jim v zahradách teplé zimní úkryty. Ježci by to měli zvládnout. Oprávněné bývají pouze obavy o ježky, kteří se producírují ve dne, bez jakéhokoli pudu sebezáchovy (únik, sbalení se do klubíčka), či o ježky, kteří bezvládně polehávají či jsou evidentně nemocní či zranění (krev, výtok, larvy much).

V záchranných stanicích letos bude muset přezimovat odhadem 1000 ježků. Je nutné je zbavit parazitů, vyléčit jim neduhy, vykrmit je aspoň na váhu 0,5 kg a pak je dát spát do studené místnosti či speciálního venkovního výběhu. Jelikož žerou prakticky jenom kvalitní maso, je péče o 1000 ježků finančně opravdu náročná, stojí více jak 1 milion Kč.

Jak finančně pomoci? Zkopírujte tuto adresu do svého prohlížeče a dozvíte se více:

http://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvire-v-nouzi/darovaci-certifikat/

Stanice ale uvítají i pomoc materiální. Ježci jsou krmeni převážně kočičími konzervami a granulemi, jako podestýlka jsou využívány noviny.

jezek zere

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist