Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zábradlí stavebnice … Co se pod tímto označením skrývá ?

Dub 1115 Autor: Komerční sdělení

zabradliKaždý z nás ví, co to znamená, když se řekne ,,zábradlí“. A co tedy stavebnicový systém zábradlí ?

V následující sérii článků postupně probereme možnosti těchto stavebnic. Budem povídat o použitých materiálech, montáži, možných variant výplní. Povíme si, jak lze těmito komponenty uzavírat stavební otvory, zajdeme se podívat na řešení zábradlí francouzských oken a podíváme se na řešení před stříšky vstupních domovních dveří. Použitím stavebních dílů lze též řešit madla vedoucí po zdech. Závěrem našeho seriálu nakoukneme do norem ochranných zábradlí.

Jednou z otázek, která přichází v průběhu dokončovacích prací stavby, je zábradlí. Bude kladen hlavní důraz na  design, cenu, nebo snad materiál ? Kritérií pro výběr  zábradlí může být poměrně dlouhá řada.

Jelikož tématem tohoto článku je zábradlí stavebnice, vynecháme z našeho popisu zábradlí dodávané na zakázku. V takovém případě  má jistě každý zájemce možnost vybrat toho správného a osvědčeného dodavatele a poptávat atypické zábradlí různých tvarů a kombinací materiálu. Současný trh nabízí jak netradiční konstrukční pojetí, tak široký výběr materiálů a možností jejich kombinací.

Z jakých prvků je zábradlí ve většině případů sestaveno ?

zabradli smart nerez madloschodiste zabradliKaždé zábradlí je ve většině případů sestaveno ze základních prvků  jako jsou sloupek zábradlí, výplň mezi sloupky a nakonec madlo.

Tyto prvky je možno vyrobit ve vysoké kvalitě s příjemným designem již předem. Přesněji řečeno stavebnicový systém nabízí celou řadu stavebních prvků,  které lze vzájemně kombinovat a propojovat a jsou již připravené k montáži ve skladech  výrobce.

Každý výrobce jde svou cestou a klade důraz na jiný aspekt. Stavebnicové systémy zábradlí mohou být natolik variabilní, aby splňovali požadavky zákazníků na materiál a provedení.

Nejčastějším materiálem je kartáčovaná nerezová ocel v kombinaci s nerezovým madlem nebo dřevěným madlem.

madla:

madla dřevěnákonzolanerez konzola a madla

.

.

.Madlo samotné je vyráběno ze dřeva smrkového či modřínového – vhodného do interiéru i exteriéru nebo bukového – tvrdé dřevo vhodné do interiéru. Dřevěná madla jsou většinou dodávána bez povrchové úpravy, aby měl zákazník možnost přizpůsobit konečný vzhled svému interiéru.

Jako výplň mezi sloupky zákazníci nejčastěji volí vodorovné nebo svislé tyče, které dají prostoru světlo a vzdušnost.

zábradlové sloupkyDále stavebnice zábradlí nabízí sloupky ocelové. Zde bývá použit materiál čtvercový nebo kruhový. Tyto sloupky jsou nejčastěji kombinované se dřevěným madlem. Ocelový sloupek bývá v tomto případě povrchově ošetřen práškovou vapalovanou barvou v různých odstínech RAL, nebo je galvanicky pozinkován a následně „fixován“ chromátovým povlakem (zinkochormát).

Pro milovníky přírodních materiálů jsou v nabídce sloupky dřevěné, které se vyrábí ze smrkového, modřínového nebo masivního bukového dřeva . Kombinací s nerez materiálem vytváří hřejivou atmosféru moderního bydlení.

Další v řadě je nerez v kombinaci se skleněnou výplní. Tato varianta je vysoce estetická. Při této volbě je nutné je zvážit zvýšenou náročnost údržby, zvlášť pokud jsou v domě malé děti.

Pokud se rozhodnete pro zábradlí stavebnici, neznamená to, že Vaše řešení zábradlí bude nějak ošizené, nebo že se dopouštíte kompromisu. Zábradlí stavebnici úspěšně nabízí na českém trhu zavedená firma Dastech.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

6 reakcí na Zábradlí stavebnice … Co se pod tímto označením skrývá ?
 • Stavba zábradlí 21.1.2013 (20:28)

  Nabídku našeho zábradlí neustale vylepšujeme a zdokonalujeme…

 • Jiří Dvořák 14.10.2012 (22:14)

  @Jiří Abrhám

  Ano, měl bych zájem o finalizaci zábradlí na dokončeném balkóně, cca 7 metrů + schodiště. Mobil 732 610 010.

 • jitka Prokopová 22.8.2012 (11:49)

  @Jiří Abrhám
  Dobrý den prosím pokud ještě pracujete u stejné firmy dejte mi kontak do emailu. Xhtěla bych udělat nabídku na zábradlí děkuji

 • Jiří Abrhám 1.7.2011 (21:37)

  Dobrý den,
  jsem obchodním zástupcem firmy AS Aluminium s.r.o.
  nabízíme stavebnice montovaného zábradlí z eloxovaného hliníku.
  Zástupce firmy Dastech v článku krásně popsal možnosti montovaného zábradlí z nerezi, oceli a dřeva, ale o hliníkovém zábradlí nic nenapsal.
  Pokud by měl někdo zájem o informace o hliníkovém zábradlí, budu Vám rád k dispozici.
  Jiří Abrhám

 • peťa 20.4.2011 (16:51)

  Na kolik taková skládačka vyjde?

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist