Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vzduchotechnika na míru

Bře 1326 Autor: Františka Podzimková

prumyslova klimatizaceTechnika, jako jsou klimatizace a ventilátory, která pracuje se vzduchem, je běžným standardem, který by měl být součástí každé budovy. Zlepšuje kvalitu a zpříjemňuje pobyt v daných budovách. To oceníme zejména v horkých letních měsících, kdy teploty vystoupají až na nesnesitelné hodnoty. V běžném domácím prostředí nám to až tak vadit nemusí, ale pokud musíme sedět v práci, nebo v dopravním prostředku, vysoké teploty moc příjemné nejsou.

Používáme je zejména pro úpravu vzduch v místnosti, budově, nebo i dopravních prostředcích. Klimatizace, známá také pod anglickým výrazem air conditioning, pracuje na principu nasávání venkovního vzduchu a následného filtrování a vpouštění do místnosti prostřednictvím ventilátorů. Pomocí filtrů dokáže klimatizace upravit teplotu, ale i vlhkost vzduchu, přesně podle vašeho nastavení. Důležitou podmínkou pro klimatizaci je, že musí přinášet do místnosti alespoň 10% vzduchu, který je čerstvý. Klimatizace dokáže pracovat v obou „směrech“. Dokáže tedy jednoduše vzduch ochladit, ale i ohřát.

Klimatizace nebo ventilátor?

Při výběru ventilátoru, nebo klimatizace je samozřejmě důležité zaměřit se především na to, do jakého objektu je umisťujete. Rozdílný typ techniky totiž budete potřebovat do kanceláře a jiný do náročného průmyslového provozu. V těchto provozech je zřejmě na místě volit kvalitní zabudovanou klimatizaci.

ventilatorDo rodinných domů, či bytů však tato technika není až tak potřeba. Pokud tedy nechcete mít doma zabudovanou klimatizaci, jistě vám stejně dobře poslouží mobilní klimatizace, nebo mobilní ventilátory. Jejich provoz je mnohem méně finančně náročný a lze ho používat opravdu jednoduše. Velkou výhodou je mobilita, takže ho můžete přemístit do kterékoliv místnosti, právě podle vaší potřeby. Účinné a praktické jsou také stropní vrtule, které zlepší ovzduší v celé místnosti.

Do místností s větší vlhkostí vzduchu, tedy koupelny, prádelny, nebo kuchyně jsou praktické axiální ventilátory. Většinou jsou v nich zabudované vlhkoměry a teploměry, takže jsou do těchto místností opravdu to pravé.

V sortimentu také naleznete čističky vzduch, které jsou vhodné zejména pro alergiky. Pročistí vzduch tak, že v něm sníží množství alergenů a zamezí například šíření různých onemocnění. Například dýchacích cest, nebo chřipky. Dále zde najdete i šikovné ohřívače vody, které pracují efektivně a kvalitně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vzduchotechnika na míru
Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist