Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vytvořte si betonové květináče a truhlíky

Led 1129 Autor: Redakce

Cca před třemi měsíci se na pultech všech lepších knihkupectví objevila publikace s názvem Beton. Nelekejte se, nejedná se o příručku pro stavaře a kutily. V této knize totiž naleznete nespočet inspirací na snadné betonové projekty doma i na zahradě. Ostatně to je také podtitulet této knihy, kterou vydalo nakladatelství Metafora.

betonové výrobkyKniha nás zaujala natolik, že jsme podle návodu zkusili některé výtvory vyrobit. Výrobky typu misek a květináčů jsou natolik jednoduché, že vám mohou pomáhat i děti, které se zabaví a navíc po nich zůstane krásný výrobek. Udělat pro někoho blízkého ručně vyráběný dárek, který se dá navíc využít jako originální květináč, je opravdu působivé.

Šikovnější mohou zkusit například odlévání do písku. Ano, formou pro mnoho výrobků může být obyčejný mokrý písek.

Nejvíce nás ale zaujala metoda, kdy do betonu přimícháte trochu rašeliny. Vzniklá hmota se nazývá Hypertuf a je vhodná jako dekorace na každou zahrádku. Zejména se hodí pro zahrádky s rustikálním nádechem, protože pokud nádoby vytvořené z hypertrufu umístíte do stínu, zanedlouho se pokryjí jemným mechem. Hypertufová korýtka se v Anglii vyrábějí od nepaměti a nejlépe  se hodí pro pěstování skalniček.Všechny suroviny na výrobu krásných korýtek a květináčů seženete ve stavebních a zahradnických potřebách.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist