Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Výstava e-mobility 2013 opět v centru Prahy

Bře 1329 Autor: Komerční sdělení

elektro trikolkaV Centru energetického poradenství PRE můžete od 2. dubna navštívit 4. ročník Výstavy e-mobility 2013. Loňský ročník byl, nejen co se týká ohlasu, ale i počtem vystavených exponátů, největší v historii.

Vzestupnou tendenci měly všechny uplynulé ročníky a v tuto chvíli lze konstatovat, že dnes jde o největší výstavu svého druhu v České republice. Na přibližně 600 m2 výstavní plochy jsou představeny desítky dopravních prostředků poháněných elektřinou. Jedná se o elektrokola, elektrokoloběžky, elektrotříkolky, elektro- vozíky, elektromotocykly, elektromobily, přestavbové sady atd.

Hlavním záměrem výstavy, která probíhá od začátku dubna do konce června, je seznámit veřejnost s aktuální nabídkou dopravních prostředků na elektropohon a s možnostmi jejich využívání v individuální městské dopravě. „Třešničkou na dortu“ je představení plug-in hybridu Fisker Karma, oblíbeného modelu hollywoodských celebrit. Tento exponát s cenou od 2,9 milionu Kč byl vyvinut v USA, nicméně vyrábí se ve Finsku. Dojezd čistě na elektřinu je 80 km, baterie se nabíjí i solárními panely, které jsou umístěny na střeše, a rekuperací energie při brzdění.

vystava elektromobiluJako již tradičně jsou na výstavě nejvíce zastoupena elektrokola a to jak z půjčovny elektrokol PREkolo, tak novinky roku 2013. Lídrem oblasti elektropohonů je německá společnost Bosch, která svůj revoluční středový pohon pro tuto sezónu ještě vylepšila, což prezentuje na několika vystavených elektrokolech. Letošní ročník je více zaměřen na elektrokoloběžky, které zaznamenaly v posledním roce velký boom. Jednu z vystavených elektrokoloběžek nám dodala společnost Hugo Bike, jejímž spoluvlastníkem je herec Jiří Mádl. Na základě četných požadavků zákazníků jsou představeny i elektrodopravní prostředky pro seniory – vozíky, tříkolky apod.

V rámci výstavy je dán prostor projektům Skupiny PRE v oblasti e-mobility. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout kromě zmíněných elektrokol v půjčovně PREkolo i nabíjecí stanice (ePointy), elektrickou dodávku“ Mercedes-Benz Vito E-CELL, elektromobil Citroën C-Zero, elektroskútr Govecs GO! S1.2 a elektromopedy ELMOTO. Součástí stálé expozice je dotyková plazmová obrazovka, pomocí které se mohou návštěvníci blíže s problematikou e-mobility seznámit. V rámci podpory e-mobility bude po celou dobu výstavy probíhat soutěž, ve které mohou návštěvníci vyhrát bezplatné zapůjčení elektrokol.

pre logoCentrum energetického poradenství PRE
Jungmannova 747/28 (Palác TeTa), Praha 1
Otevírací doba: Po-Pá 10.00-18.00
Tel.: 840 550 055 (volba č. 5)
poradce@pre.cz
www.energetickyporadce.cz
www.facebook.com/energetickyporadce
www.gplus.to/energetickyporadce

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist