Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vyrobte si soví polštářek

Úno 1526 Autor: Redakce

Od té doby co jsme s manželem koupili náš první společný byt, mám slabost pro designové doplňky. Ráda objevuji neotřelé kousky a nechávám se inspirovat moderním interiérem. Nejraději bych stále dokupovala něco nového, ale při velikosti našeho bytu, bychom se do něj brzy nevešli, proto vybírám, jen ty kousky, které mě něčím opravdu utkví v paměti.

Kde hledat inspiraci?

polstarek sovaKdyž si mamča začátkem roku předplatila nový časopis o venkovském bydlení, nechala jsem se inspirovat mnoha zajímavými doplňky. Sice dávám přednost spíše modernímu strohému rázu bydlení, ale i v tomto venkovském stylu se dokáži zhlédnout. Zrovna minulý víkend jsem se nechala inspirovat zajímavým polštářem s motivem sovy. Hned při prvním pohledu na obrázek jsem věděla, že by byl do našeho interiéru jak dělaný. Cena polštáře mi však přišla až neúměrně drahá tak jsem se rozhodla provětrat mamky starý šicí stroj a polštářek si vyrobit sama.

Díky tomu, že moje mamka dříve hodně šila, není u nás nouze na látky. Po pár minutách prodírání se skříní plnou nejrůznějších kousků látek, jsem vybrala ty, které dají mojí sově ten správný šmrnc a zároveň budou barevně ladit do našeho interiéru.  

Co budeme potřebovat:

  • Papír
  • Tužku
  • Nůžky
  • Křídu na látku
  • Různé kousky látek
  • Knoflíky
  • Nitě
  • Šicí stroj
  • Stužku
  • Peří nebo jinou výplň

Postup

náčrt sovyNejprve je potřeba si sovu v požadovaném tvaru nakreslit na papír. Sovu si nakreslíme hned dvakrát (použít můžete střih níže). Jednou zepředu a jednou zezadu, přičemž zadní část rozpůlíme na dvě části v místech, kde budeme chtít, aby měla sova zapínání. Když máme šablonu nakreslenou, vystřihneme ji a obkreslíme křídou na látku.

Nezapomeňte na alespoň dvoucentimetrovou rezervu. Při šití se totiž hodně látky zapošijete, tak dávejte pozor na to, abyste sovu neměli v konečné fázi moc malou. Pozor si dejte především při nákresu zadní části sovy, abyste měli dostatečnou rezervu v zapínací části.

Základ máme připravený a můžeme pokračovat se zdobením sovy. Z ozdobných látek a plsti vystříháme velké oči a několik vrstev křídel. Záleží jen na vás, jak členitou budete chtít sovu mít.

polstar sova nastrihana

Při samotném šití musíme nejprve našít ozdobnou stužku, která nám zvýrazní tvar sovy. Poté opentlujeme jednotlivé kusy látky, aby se nám netřepily, a poté na ně našijeme knoflíky. Některé můžete použít na oči, jiné zase na dozdobení křídel. Takto připravené látky připíchneme špendlíkem na tělo sovy proto, aby se nám jednotlivé kousky při přišívání nerozjely. Když máme vše přišité, zbývá už jen sešít zadní i přední část k sobě.

siti polstarku sova

Na závěr vyrobíme sově výplň. Celou sovu jsem tedy znovu obkreslila na o něco jemnější látku ve dvou vyhotoveních. Poté jsem obě látky k sobě sešila a před úplným zašitím je vyplnila peřím. Konečně má sova i měkkou výplň a už může dělat parádu na gauči v obývacím pokoji. 

Původně jsem si myslela, že ušít tento polštářek nebude moc náročné a práci tak odhadla na dvě hodiny. Světe div se, nebylo to tak lehké, jak jsem si myslela. Z původních dvou hodin se doba realizace polštáře vyšplhala na celodenní akci. Myslím, že na to, že jsem s šicím strojem pracovala prvně, polštář vypadá velmi pěkně a tak mi nezbývá jen konstatovat, proč bychom měli utrácet tolik peněz za věci, které si můžeme vytvořit samy?

Sova polštářek střih

sova strih a3

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist