Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Výroba Origami a další techniky skládání z papíru

Úno 1215 Autor: Redakce

origami krabZejména v zimě máme dostatek času na klasické i nevšední ruční práce. Jednou z nich je Origami. Tento název u nás zcela zevšedněl, v pravém překladu znamená skládání papíru (z japonského oru – skládat, kami – papír). Výroba origami je zábavná a nedá zas až tolik práce, jak by se na první pohled mohlo zdát. Toto umění je v Japonsku datováno až do 9. století, kdy se origami používali jako výzdoba svatyní a pak i visačky na dárky. Následně, když už papír nebyl tak cennou surovinou, se z tohoto nenásilného skládání stalo umění, které je známe po celém světě nejen jako skládání rostlin a živočichů, ale také koulí, misek a podobně.

Samozřejmě nebudete hned mistrem origami, zkuste si ale složit květinu nebo květinovou kouli. Postup najdete ve článku kusudama.

kolaz z papiruPokud chcete jít ještě dál, jistě vás zaujme publikace Papír-Umělecká tvorba, ozdoby a dekorace, která nabízí mnoho jiných fascinujících technik pro skládání, vystřihování i výrobu papíru. Kniha byla vytvořena za přispění světoznámých umělců, kteří vás krok po kroku naučí skládat origami, plastické modely, koláže, papírové sochy, figurky a podobně. Žádná technika vám nebude cizí, lepení, vystřihování, vyřezávání, výroba ručního papíru-to vše a ještě více se naučíte díky podrobným ilustrovaným návodům, které vás krok za krokem povedou kouzelným světem papíru. Knihu Papír vydalo nakaldatelství METAFORA a seženete ji buď přímo v e-shopu nakladatele, nebo u dobrého prodejce knih.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist