Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Výroba dušičkového věnce

Lis 1601 Autor: Redakce

S podzimem se nám pomalu blíží svátek Všech svatých, tedy Dušičky. Pokud i vy, chcete na hrob dát i něco více než je zapálená svíčka, zkuste se pustit do výroby dušičkového věnce. Samozřejmě, věnec můžete koupit již hotový, nebo si ho můžete nechat v květinářství vyrobit. Proč ale do věnce nevložit kousek sebe a nevyrobit si ho? Ano, víme, že se to může na první pohled zdát složité. Od toho jsme tu ale my. Dnes vám poradíme, jak na výrobu věnce a věřte, že to bude zábava a začne vás to jistě bavit.

Čím začít

korpus na venceNejprve vyrazte třeba do květinářství a kupte si kruhový základ na věnec. O tom, jaký materiál základu je vhodný pro vaši tvorbu, se poraďte v květinářství. Cena kruhového základu na věnec se pohybuje okolo padesáti korun, což rozhodně není velká investice a navíc nám velice ulehčí práci. Samotnou výrobu dušičkového věnce spojte s příjemnou podzimní procházkou v lese. Kde jinde totiž nasbírat vše potřebné? Hledejte tedy větvičky jehličnanů a různé podzimní plody. Bez povšimnutí nenechte ani opadané, krásně zbarvené listy, kaštany nebo šišky. V podstatě lze použít téměř vše, co vás při procházce cvrnkne do nosu. Dále budete potřebovat mít po ruce vázací drátek, tavnou pistoli, nůžky či štípací kleště.

Pouštíme se do výroby

omotany venec dusickyV momentě, kdy máme všechny potřebné věci připravené, se již můžeme pustit do samotné tvorby. Začneme tím, že na základ upevníme vázací drátek a po obvodu celého věnce budeme postupně omotávat stejně nastříhané větvičky jehličnanů. V momentě, kdy máme hotovou celou první řadu, budeme tvořit řady ještě další. Těch docílíme zastrkáváním dalších větviček pod větvičky již připevněné. Díky tomu bude celý věnec působit mnohem kompaktnějším dojmem. Věnec, který již máme celý pokrytý větvičkami na závěr ještě obmotáme vázacím drátkem, proto abychom všechny větvičky dostatečně upevnili. Aby drátek nebyl vidět, opatrně povytáhneme některé větvičky a tím ho zakryjeme. Tím pádem máme hotovou nejdůležitější základní vrstvu věnečku.

Dozdobení dušičkového věnce

kastany dekorace na vencePokud již máme hotový základ věnečku, přichází na řadu jeho zdobení. Tady už bude záležet převážně na vaší fantazii a vkusu. Můžeme do nějakého místa, které vybereme zboku zapíchnout ozdobnou větvičku nebo stejným způsobem ozdobit nějakým krásně zbarveným listem. Poté si na pomoc vezmeme tavnou pistoli a na věnec připevníme šišky, kaštany či jiné plody, které jsme si z lesa přinesli. Pokud doma tavnou pistoli nemáte, znovu přichází na řadu vázací drátek. Nějaké plody jdou totiž lehce k věnci přidělat i s jeho pomocí. Ty nejmenší plody, které máte připravené na věnec, dávejte až na posledy a snažte se je umístit do jednoho místa ve větším množství. Případné vzniklé prázdné mezery můžete zaplnit například pomocí sušených květin. Použít lze opravdu vše, co doma najdete. Jak jsme již zmiňovali výše, ve finální části zdobení už opravdu záleží jen na vaši představě.

Po dozdobení věnečku máte hotovo. Hotový dušičkový věnec můžete umístit na hrob a jeho pomocí uctít památku zemřelých. V tomto období si ho ale můžete umístit i na vchodové dveře nebo na jakékoli jiné místo, které vyberete. Uvidíte, že nakonec vás výroba tak nadchne, že u jednoho dušičkového věnce rozhodně neskončíte.

dusickovy podzimni venec

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist