Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vyrábíme plyšová zvířátka

Dub 1227 Autor: Redakce

Také mají vaše děti rády zvířátka, speciálně ta plyšová? Krásné, barevné a měkoučké zvířátko si můžete snadno vyrobit doma, třeba za pomoci vašich dětí. Nemusíte ovládat šití na stroji ani být moc manuálně zruční. Tuto techniku zvládnou s trochou pomoci i větší děti. Jedinou pomůckou, kterou budete pro tvoření mazlivých zvířátek potřebovat je vlna, klidně i starší, třeba z rozpleteného svetru.

Už víte, o jakých zvířátkách je řeč?

Jedná se o zvířátka bambuláčky. Princip jejich výroby je jednoduchý a stejný jako tvorba bambule na zimní čepici. Podle základního tvaru zvířátka zvolíte oválnou nebo kruhovou šablonu z tvrdého papíru nebo kartonu, vystřihnete otvor uprostřed a pak už stačí omotávat šablonu stále dokola a provlékat vlnu otvorem v šabloně. Ze základních kruhových a oválných tvarů, lze vytvářet různá zvířátka, na pacičky ocásky a podobně si můžeme vypomoci vázacím drátkem, šňůrkami. Uši a další drobné části můžeme i jednoduše vystřihnout z filcu odpovídající barvy. Dobře vypadají i nalepovací oči, která seženete v každých potřebách pro výtvarníky i lepších papírnictvích.

Fantazii se meze nekladouzviratka z bambuli

Fantazii se meze nekladou, můžete si vyrobit pavoučka, zajíčka, želvu, ježka a mnoho jiných zvířátek. Velikost záleží na zvolené šabloně a vaší trpělivosti s provlékáním vlny šablonou.

Mnoho inspirace naleznete v knize Bambuláčci, zvířátka pro radost, kterou vydává v edici Tvůrčí nápady pro volný čas nakladatelství Metafora. V knize nechybí krásné barevné fotografie hotových výrobků, názorné pracovní postupy ani vzorové šablony pro více než desítku roztomilých zvířátek. Stačí jen zvolit barvu vlny, která se vám pro vybrané zvířátko zamlouvá, a můžete začít. Za jedno zábavné odpoledne tak získáte hračku, která vás téměř nic nestojí a děti si jí určitě zamilují.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist