Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vyplatí se vám kuchyňský robot? 5 skvělých jídel, které bez něj neuděláte

Říj 1931 Autor: Komerční sdělení

Jakmile jednou máte kuchyňský robot a stane se vám, že se vám porouchá, je to jako byste přišli o pravou ruku. Zkrátka a dobře, kvalitní multifunkční robot zastane spoustu práce a vaše jídla posune o úroveň výš. Co si bez něj nedopřejete?

 kuchynsky robot

To pravé kynuté pečení

Nadýchané domácí buchty s povidly, skořicoví šneci, domácí chleba nebo sváteční pečivo – málokdo si bez nich dovede představit život a alespoň jednou za čas si na nich všichni rádi pochutnáme. Všechno kynuté pečivo mají ale jedno společné – hnětení a mísení. A pokud chcete docílit opravdu nadýchaného pečiva bez bolavých rukou a unavených nohou, pomůže vám jedině robot. Místo hodin praní se s těstem suroviny jednoduše nasypete a nalijete do mísy robotu, spustíte jej a mezitím se můžete věnovat dalším věcem. Háky těsto navíc provzdušní a hnětou způsobem, kterého zkrátka ručně nelze dosáhnout.

Ořechové a semínkové pasty

Je v současné době něco více populárního než ořechová másla? Plná zdravých tuků, minerálů, a hlavně vynikající chuti jsou ideálním doplňkem do snídaní, ale i nezbytným základem mnoha asijských jídel. Většina kvalitních ořechových másel a pomazánek dostupných v obchodech je ale poměrně drahá. V tomto případě se tedy rozhodně vyplatí mít robot kombinovaný s mixérem, který vám umele jakékoli ořechy či semínka v pastu za pár minut a bez práce. Můžete si tak snadno udělat i vlastní domácí nutellu.

Domácí majonéza

Sem tam si majonézu dopřejí i ti, kteří se jinak drží zkrátka. Dodá tu správnou chuť těstovinovým i bramborovým salátům a je ideálním základem do pomazánek. Jistotu kvalitní majonézy ale máte pouze s tou domácí – ta přitom s robotem není vůbec těžká udělat. Stačí vám k tomu žloutky, olej, hořčice, citron a sůl s pepřem. O ostatní se už postará stroj.

Nejlepší smoothie

Smoothie se vedle ořechových másel řadí k velmi populárním „jídlům“. Jedná se sice o nápoj, jeho hustota, variabilita a výživová hodnota vás ale dokáže zasytit klidně na celé dopoledne. Využijete do něj zvadlé kusy ovoce i zeleniny a tyto dvě základní složky můžete doplnit o semínka, rostlinné i živočišné mléko, zmiňovaná ořechová másla i trochu kokosového oleje pro větší krémovost. A můžete se snažit sebevíc, ale bez robotu s mixérem nikdy nedocílíte tak jemné a krémové šťávy. Ráno stačí do nádoby vložit připravené suroviny, stisknout tlačítko a za chvíli máte na stole barevnou smoothie bowl.

Bílkový sníh bez chyby

Našli jste recept, na který jste okamžitě dostali chuť, ale jakmile jste se dostali ke kroku šlehání bílků, tak jste jej zase zavřeli a pokračovali v hledání. Poznáváte se v tom? V tom případě bez robotu při pečení už nedáte ani ránu. Robot vám ušlehá libovolné množství bílků na nadýchaný bílý sníh bez namáhavého držení ručního mixéru a nejistoty výsledku.

Rozbil se vám kuchyňský robot nebo ho nemáte a chtěli byste si jej pořídit? V tomto případě je důležité se dívat po kvalitním přístroji, který vám v kuchyni bude pomáhat dlouhá léta. Dávejte proto přednost materiálu z kovu a multifunkčnějším zařízením. Může vás to vyjít dráž, s půjčkou bez registru ho ale můžete mít hned a bez starostí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist