Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vyčistěte si nafukovací hračky do vody, ať vám slouží celé léto!

Srp 2312 Autor: Claudie Kornelová

Letní období je v plném proudu a spolu s ním přichází čas na osvěžující koupání v bazénu nebo na pláži. Nafukovací hračky a lehátka do vody jsou neodmyslitelnou součástí zábavy a relaxace na vodní ploše. Pokud však nebudou správně udržovány a vyčištěny, mohou znečistit bazénovou vodu a způsobit problémy. Zde je několik užitečných tipů a rad, jak očistit nafukovací hračky a lehátka do vody, aby byly čisté a bezpečné pro použití.

hračky

Starejte se o své nafukovací hračky tak, aby vydržely po celá léta. Zdroj foto: Pixabay.com – seatiger

Pravidelně oplachujte hračky vodou

Po každém použití je důležité hračky důkladně opláchnout čistou vodou. Odstraníte tak přebytečný písek, bahno a soli, které by mohly způsobit poškození hraček a následné znečištění bazénové vody.

Používejte jemný prostředek

Pokud jsou hračky nečisté nebo zanesené mastnotou, můžete použít jemný čistící prostředek. Smíchejte teplou vodu s jemným tekutým mýdlem a použijte měkkou houbičku nebo hadřík na očištění povrchu hraček. Vyhněte se použití agresivních čisticích prostředků, které by mohly poškodit materiál hraček.

Další vhodné přírodní prostředky jsou:

Ocet: Ocet je vynikajícím přírodním čistícím prostředkem. Smíchejte stejné množství octa a vody a pomocí této směsi očistěte povrch hraček. Ocet účinně odstraní nečistoty a zápach. Po opláchnutí hraček čistou vodou je nechte dobře vyschnout.

Citronová šťáva: Citronová šťáva obsahuje kyselinu, která je přírodním dezinfekčním prostředkem. Vytvořte směs citronové šťávy a vody a použijte ji k očištění hraček. Poté hračky opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

citron

Citron čistí skvěle, zahubí veškeré bakterie a je neškodný. Zdroj foto: Pixabay.com – Realme

Hydrogenuhličitan sodný (soda bikarbona): Soda bikarbona je skvělým přírodním čistidlem a odstraňovačem zápachu. Vytvořte pastu z vody a sody bikarbony a naneste ji na povrch hraček. Jemně ji otřete a poté opláchněte čistou vodou.

Tea tree olej: Tea tree olej je známý svými antimikrobiálními vlastnostmi. Přidejte pár kapek Tea tree oleje do vody a pomocí této směsi očistěte hračky. Tea tree olej pomůže odstranit bakterie a plísně. Po opláchnutí nechte hračky uschnout.

Vodík peroxid: Vodík peroxid je dalším přírodním dezinfekčním prostředkem. Smíchejte vodík peroxid s vodou v poměru 1:1 a použijte tuto směs k očištění hraček. Po opláchnutí hraček čistou vodou nechte je vyschnout.

Dbejte na důkladné vysušení

Po čištění je nezbytné hračky důkladně vysušit. Zbavte je veškeré vlhkosti, abyste zabránili vzniku plísní a nežádoucích bakterií. Nechte je volně vyschnout na slunci nebo v dobře větraném prostoru. Ujistěte se, že jsou všechny části hraček suché, a to včetně ventilů a záhybů.

slunce

Hračky nechte vysušit nejlépe na slunci. Zdroj foto: Pixabay.com – NickyPe

Skladujte je na suchém místě

Když nejsou hračky používány, je důležité, abyste je skladovali na suchém místě, aby nedošlo k vytvoření plísní. Ideální je mít speciální místo (např. Suchou garáž), kde mohou hračky vyschnout a být skladovány mimo dosah slunečních paprsků a vlhkostí. Před uložením se ujistěte, že jsou hračky zcela suché, abyste předešli vzniku nepříjemného zápachu.

Pravidelně je kontrolujte

Před každým použitím nebo po skladování je důležité pečlivě zkontrolovat hračky, zda-li nejsou nějak poškozené. Hledejte trhliny, propíchnutí nebo jiné vady, které by mohly způsobit únik vzduchu nebo znečištění vody. Pokud narazíte na jakékoli poškození, opravte je nebo, pokud hračku opravit nelze, ji vyhoďte.

Pravidelně měňte vodu v bazénu

I při pečlivém čištění a udržování nafukovacích hraček se může stát, že se bazénová voda znečistí. Je proto důležité, abyste vodu v bazénu pravidelně měnili, aby zůstala čistá a hygienická. Dodržujte doporučené postupy pro údržbu bazénu a pravidelně používejte čisticí prostředky a filtrační systém.

Využijte speciální čistící produkty

Na trhu jsou k dostání také speciální čistící produkty speciálně určené pro nafukovací hračky a lehátka do vody. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby odstranily nečistoty a bakterie z povrchu hraček a zároveň nezpůsobily poškození materiálu. Pokud se rozhodnete pro jejich použití, řiďte se pokyny výrobce.

prostředky

Použít můžete speciální čistící prostředky. Zdroj foto: Pixabay.com – fotoblend

Dodržováním těchto tipů a rad zajistíte, že vaše nafukovací hračky a lehátka do vody budou čisté, bezpečné a zdravotně nezávadné. Udržování čistoty a správná údržba vám umožní vychutnat si bezstarostné a zábavné léto plné vodních radovánek.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist