Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme správné povlečení

Říj 1717 Autor: Redakce

O tom, že základ dobrého a zdravého spánku jsou především kvalitní matrace, není pochyb. Myslíte však také na to, že je důležité spát pod přikrývkou, která bude povlečena do povlečení z kvalitního a příjemného materiálu? Pokud ne, je nejvyšší čas to změnit.

povleceni

Z jakých materiálů je možné vybírat?

Povlečení bavlněné

Bavlna se stále řadí mezi naprostou klasiku a ani se není čemu divit. Nejen, že jde o materiál, který je cenově dostupný naprosto pro každého, ale je také velice příjemný. Bavlna je navíc velmi dobře prodyšný materiál a tak se ani v létě pod ním nebudete potit. Mezi jedinou nevýhodou bavlny je to, že se v tomto případě opravdu nevyhneme žehlení.

Povlečení krepové

Jedná se o materiál, který je velmi oblíbený a také využívaný a důvod je naprosto jednoduchý a to především velmi snadná údržba. Některým z nás krep nemusí být příjemný na dotek, ale jde o povlečení, které je vyráběno ze 100% bavlny. Jeho velice snadná údržba spočívá především v tom, že odpadá nutnost žehlení, což je v případě rozměrného povlečení opravdu velkou výhodou.

Povlečení saténové

Jde o kousek luxusu, který můžete nechat nakouknout do vaší ložnice. Jde o povlečení, které je vyráběno z kvalitních česaných přízí. Na dotek je velmi příjemné a v zimních měsících vás dokáže skvěle zahřát a v létě vás naopak zase ochladí. Při jeho praní je důležité myslet na to, že bychom ho vždy měli do pračky dávat naruby, jinak jeho kvalita rychle klesá. Obecně se dá říct, že se jedná o materiál, který nám vydrží velmi dlouho. Na trhu se můžeme setkat také s povlečením saténovým, který bude mít úpravu, kterou nebudeme muset žehlit.

Povlečení flanelové

Jedná se o další velice oblíbený materiál. Jde o povlečení, které je opět vyráběno ze 100% bavlny a je pro něj zcela typické hlavně jeho velká hřejivost. Díky tomu se hodí hlavně pro zimní období, pod flanelovým povlečením nám zkrátka zima rozhodně nebude. Ve chvíli, kdy budeme povlečení prát, měli bychom vždy postupovat tak, jak uvádí výrobce, aby nedošlo k poškození materiálu.

prosteradla

Povlečení z polybavlny

V tomto případě se jedná o směs bavlny a polyesteru. Jde o povlečení, které je cenové velmi dobře dostupné a také díky tomu se řadí mezi oblíbené. Mezi jeho další skvělé vlastnosti patří to, že se nemusí žehlit a po vyprání velmi rychle uschne.

Nezapomínejte vybrat také správnou barvu a vzor

Pokud už máte vybraný pro vás nejvhodnější materiál, je na čase také zvolit nejlepší barvu a vzor. Povlečení by vám mělo ladit také s vybranou barvou prostěradla, ale obecně s interiérem vaší ložnice. I v této oblasti existují různé trendy, které můžete sledovat a i podle nich se řídit při výběru. Kromě toho také nezapomínejte vhodné povlečení vybírat podle rozměru vaší přikrývky. Mezi nejčastější rozměry přikrývky patří 140×220 centimetrů. V dnešní době se však také stále častěji vyskytuje například přikrývka francouzská, která je vhodná pro manželskou postel. Mimo to, se však můžeme také setkat s přikrývkou prodlouženou, která má rozměr 220×240 centimetrů. Záleží tedy pouze na tom, jaký typ přikrývky máte a dle toho můžete vybrat vhodné povlečení.

povleceni

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist