Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme pěknou venkovní dlažbu na jaro

Led 1319 Autor: Redakce

zatravnovaci dlazbaSice jsme ještě uprostřed zimy, ale začal nový rok, takže už se můžeme těšit na jaro. Den se nám pomalu prodlužuje a brzy se jaro natolik přiblíží, že můžeme opět plánovat venkovní práce. A k tomu patří pokládka venkovní dlažby. Kdy je nejlepší tuto činnost provádět a podle čeho dlažbu, obrubníky či palisády vybírat? Kdo je významným výrobcem betonové dlažby na českém trhu a kde se poradit?

Právě na tyto otázky dostanete odpověď v dnešním článku.

Jako vlasy jsou korunou krásy, tak základem dojmu z domu je vždy okolní úprava. Osazení zahrady má samozřejmě svá pravidla a každý zahradní architekt vám potvrdí, že páteří jsou vždy chodníčky a cestičky a vzrostlé stromy. Vybírat byste měli materiály, ve kterých se skloubí vysoká odolnost, moderní design a příznivá cena. Celkový dojem může bezpochyby zkazit právě nevhodně zvolená venkovní dlažba a jistě mi dáte za pravdu, že je to trochu škoda. Zejména díky neuvěřitelné šíři sortimentu venkovní dlažby si může vybrat opravdu každý, stačí vybírat podle několika málo pravidel.

natural dlazbaZejména, pokud máte dlažbu jen na menší části zahrady, by hlavním parametrem neměla být cena, ale kvalita a bezesporu také design. Vždy je vhodné rozmyslet si, jak často bude dlažba namáhána a také do jakého prostoru ji umístíte. Měla by ladit nejen s domem, ale samozřejmě také se zahradním nábytkem, altánem a jeho osázením. Jen tak může betonová dlažba působit velmi přirozeně a stane se neodmyslitelným doplňkem vaší zahrady a domu.

V neposlední řadě je parametrem nízkoúdržbovost a také mrazuvzdornost. Možná si řeknete, že betonovou dlažbu má u domu každý. Velmi rádi s ní totiž pracují i zahradní návrháři. Nejen, že jde vybrat dlažbu s naprosto přirozeným vzhledem, ale navíc se jedná o materiál, který nijak nenarušuje vlhkostní poměry na zahradách. Při dešti totiž povrch odvádí část vody do podloží, a tak nedochází k přehnanému zasychání trávníku v okolí chodníku. Na konec nemůžeme nezmínit asi nejdůležitější fakt, a tím je dokonalost samotné pokládky betonové dlažby.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Vybíráme pěknou venkovní dlažbu na jaro
  • Rostislav 11.4.2014 (14:05)

    Důležité je také, aby venkovní podlaha byla nejen pěkná, ale také aby byla praktická. Mně se třeba osvědčilo na některá místa okolo domu pokládat podlahové rošty.

  • Richard 25.3.2014 (15:09)

    Loni jsem si chodník přes zahradu vydláždil touto dlažbou http://www.pokladkadlazby.cz/sluzby/dlazba-z-prirodniho-kamene/
    Vzhledově vypadá hodně luxusně a zároveň by měla být velice odolná, zatím se tak opravdu jeví. Píšu to, protože inspirace není nikdy dost.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist