Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme mikrovlnnou troubu

Pro 1217 Autor: Redakce

vestavna mikrovlnna troubaBez mikrovlnné trouby, chcete-li mikrovlnky, už se v dnešní době neobejde snad nikdo. Navíc se jedná o tak dostupnou elektroniku, že je najdete na kolejích, ale také v každé domácnosti a restauraci. Mikrovlnky ale zdaleka nevyužíváme jen a pouze k ohřevu jídla, i když to je jejich základní funkce. Také už si nedokážete představit ohřívat jídlo, které obsahuje maso a přílohu na plotně? Toho nádobí a stále hrozící nebezpečí připálení.

Mikrovlnné trouby mají mnoho funkcí, krom ohřívání můžete v mikrovlnce vařit, grilovat, rozmrazovat a podobně.

Vestavnou nebo volně stojící?

mikrovlnna trouba volne stojiciVždy platí, že čím víc funkcí, tím vyšší cena. Cena je také vyšší u vestavných modelů. Velkou výhodou ale je, že tyto mikrovlnky lze zabudovat i do vrchních skříněk, protože jim stačí hloubka skříňky 30 cm. Jde tedy sice o dražší variantu, ale vaší kuchyni padne jako ulitá a navíc nezabere pracovní prostor na kuchyňské lince. I ve vrchní skříňce ale můžete horké jídlo z mikrovlnky pohodlně a bezpečně vyndat, vůbec se toho nebojte. Pokud chcete ušetřit ještě více místa, sáhněte po klasické troubě na pečení, která umožňuje také ohřev mikrovlnami.

Jaký má mít výkon a velikost?

Na každé mikrovlnce jednoduše nastavíte výkon. Hlavním parametrem ale výkon nejvyšší, který bývá 800-1200 wattů. Velikost mikrovlnek se udává v litrech. Vždy by se do mikrovlnky měl vejít talíř nebo jiné nádobí, který běžně používáte. Malé mikrovlnky mají do 20ti litrů a objem těch největších je klidně i přes 40 litrů.

Ovládání a funkce mikrovlnné trouby

mikrovlnna troubaJak jsme již zmínili, na ohřev vám postačí levná, malá mikrovlnka. Co se vaření týče, zkuste kombinovanou přípravu jídla. Jediným problémem bude použít nádobí, které můžete vložit do mikrovlnky, stejně jako na plotnu nebo do klasické trouby. Můžete zkusit třeba řadu Ultra pro od Tupperware. Celé kuře i s brambory dáte asi na 12 minut do mikrovlnky a mezi tím si rozehřejete troubu. Pak už celý pokrm vložíte jen k dopečení, aby kuře mělo krásně upečenou kůrku, té totiž v mikrovlnce docílíte jen velmi těžko.

Tím se tedy dostáváme k faktu, že mikrovlny ohřívají a vaří jídlo zevnitř. Kuře tedy bude krásně odpadat od kostí, ale musíme myslet i na již zmiňovanou křupavou kůžičku.

Dámy si bezesporu potrpí na design. Ovšem myslete zejména na praktičnost daného modelu. Krom vhodné velikosti a výkonu se zaměřte také na snadnou údržbu. Nikdy se neubráníte tomu, že se vnitřek mikrovlnky více či méně zaprská. Proto by se měl povrch snadno mýt. My ale doporučujeme mikrovlnky se samočistící schopností.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist