Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme dřevěnou podlahu

Bře 1205 Autor: Redakce

Některé věci ale takříkajíc nepodléhají módním vlnám a trendům. Jedná se především o použití přírodních materiálů v interiéru. Lidé prostě ocení kousek přírody ve svém domově. Navíc se klade vyšší význam zdravému bydlení, a přírodní materiály jsou tedy v kurzu i z tohoto důvodu. Dřevěné podlahy byly stejně moderní před 100 lety, jako dnes. Samozřejmě, že v moderních interiérech se používají jiné typy dřevěných podlah, než jaké najdeme na staré vesnické chalupě. Obě varianty mají samozřejmě své kouzlo, ale v moderním interiéru jsou kladeny i na dřevěné podlahy daleko vyšší nároky na užitné vlastnosti.

podlaha dyhaNaštěstí díky použití moderních technologií výroby a pokládky, nemusí mít dřevěné podlahy nedostatky starých prkenných podlah. Moderní dřevěné podlahy lze pokládat jako podlahy plovoucí. Plovoucí podlahy se těší značné oblibě především pro poměrně jednoduchou a rychlou pokládku, kterou zvládne i šikovný kutil. Plovoucí podlahy díky unikátnímu zámkovému mechanismu mají minimální mezery a spoje jsou dokonale těsné, nepropustné pro vodu. Podlahy nejsou hlučné a nevržou při chůzi, díky povrchové úpravě jsou stálobarevné a nereagují s UV zářením, a v neposlední řadě jsou více odolné vůči vlhkosti. Dřevěné podlahy lze snadno čistit a udržovat, v případě potřeby rekonstruovat a opravit poškozené místo a dokonce jsou vhodné pro instalaci podlahového topení. I když syntetické podlahy umí věrně napodobit nejrůznější dekory dřeva, originál je originál. Dřevo je jiné na dotek, i pocitově ho vnímáme jinak než lamino.

Podlahy z masivního dřeva

Dřevěná podlaha z masivního dřeva dodá nádech luxusu každému interiéru. Dřevo působí příjemným dojmem a dobře se kombinuje s dalšími materiály. U podlah z masivu máte jistotu, že se do prostředí nebudou uvolňovat rozpouštědla a další nežádoucí látky, které mohou být součástí lepidel a pojiv jiných druhů podlahových krytin. Podlahy z masivu se vyrábějí z tvrdého dřeva s vysokou hustotou, které je pevné a odolné. Můžete vybírat z mnoha dřevin různých odstínů a dekorů. V našich zeměpisných šířkách se používá například dub, buk a jasan. Dřevo lze ještě tónovat mořidly, například do odstínů ořech nebo teak. Masivní podlahy z exotických tvrdých dřevin jsou spíše výjimkou, především díky vysokým pořizovacím nákladům.

Podlahy z dýhy

Pokud byste měli rádi dřevěnou podlahu, ale chcete ušetřit náklady na její nákup, jsou pro vás optimální variantou podlahy z dřevěné dýhy. Dýha, to jsou vlastně úzké pruhy dřeva 3 – 4 mm, které se lisují na kvalitní nosič z měkkého dřeva. Nosičem může být dřevo smrkové, březové, jasanové, dřevo kaučukovníku nebo překližka. Dýhové podlahy se mohou skládat ze dvou či třech vrstev. Protože spotřeba materiálu je mnohem nižší než v případě podlah z masivu, stávají se finančně dostupné i podlahy z tropických dřevin. Pro snadné čištění a vodoodpudivost parket je velmi důležitá jejich povrchová úprava. Podlahy z parket lze v případě potřeby rekonstruovat broušením a vícevrstvým lakováním.

Z dýhy se vyrábějí i parkety, které momentálně slaví návrat do našich domovů. Parkety se vyrábí těmi nejmodernějšími technologiemi. Vyznačují se dlouhou životností a odolností. Hodí se i do více namáhaných interiérů, včetně komerčních prostorů.

Podlahy-fotogalerie

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vybíráme dřevěnou podlahu
  • Romana 17.2.2015 (15:30)

    Mno…, jako podlahu z masivu si asi ani nedokáži představit a to zejména kvůli ceně a pak i vlastnostem. Bála bych se že podlaha z dubu by třeba hůře nesla vlhkhost, tak jako podlaha do kuchyně si nejsem jistá. Co se týče výběru a druhu dýhy, tak tam to vidím pozitivně. Dneska je obrovský výběr a kvalita je taky na velmi dobré úrovni. Dýha my jako povrch podlahy dává smysl.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist