Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme automatické espresso

Říj 1607 Autor: Redakce

Rádi posedíte v kavárně nad šálkem kvalitního espressa a ve městě se vždycky alespoň zastavíte a nasajete vůni u pojízdného stánku s kávou? Kdyby to mělo být jenom na vás, neodolali byste a každý den si zašli aspoň „na jednu“. Odrazuje vás však přemrštěná cena. Vždyť jeden šálek stojí nejméně 35 Kč. Tak si ho raději vychutnáváte jednou za čas, abyste neměli hluboko do kapsy, a běžně pijete turka, prefabrikát z automatu nebo rozpustnou kávu se „sádrou“. A víte co? Už nemusíte!

kava zrnkova v hrnku

Jak na domácí espresso?

Jak tedy vykouzlit nefalšované domácí espresso? Na trhu naleznete řadu kvalitních „pressovačů“ nejrůznějších typů. Nebojíte-li se zainvestovat, zvolte plně automatický stroj na výrobu espressa, který vám připraví latté s pěnou jako od profíků. Některé automatické kávovary mají i funkci nahřívání šálků, doslova jako v kavárně. Milovníci mléčné pěny jistě také ocení automatické čištění zbytků mléka v tryskách. Jedinou nevýhodou takového stroje je jeho cena. Výrazně levnější jsou klasické pákové kávovary, ale jsou náročnější na ovládání a údržbu. Z hlediska ovládání rozlišujeme také elektronické kávovary, které můžete na rozdíl od mechanických pressovačů ovládat i přes dotykový displej, klasická jsou ovšem tlačítka a páčky.

Značky a ceny kávovarů

automaticke espressoSnad nikoho nepřekvapí, že nejoblíbenější značkou espressa je italská De´Longhi. Její přístroje umí zkrátka všechno, na co si vzpomenete, a seženete je od cca 8000 Kč. Dalším uznávaným výrobcem pressovačů je firma Krups, která nevyrábí jen automatiku v cenovém rozpětí od 7 500 Kč, ale i výrobky určené na kapsle typu Dolce Gusto, jež jsou k sehnání od cca 1000 Kč. Kvalitou a cenou se značce Krups podobají stejně spolehlivé kávovary Phillips. Nejdražší jsou kávovary Miele a Jura Impressa, profi sady za více než 60 000 Kč. Milovníci cappuccina by měli při výběru myslet i na to, zda je součástí kávovaru i tryska na mléko, případně jestli ji lze dokoupit. Zpravidla se jedná o parní trysku, najdete ji v příslušenství automatických kávovarů, zvláště vychytané jsou trysky značek Jura a Krups. Pokud se vám u přístroje tryska porouchá, snadno a levně dokoupíte náhradní díl, jedná se o desítky/stovky korun. Další možností je pořídit si od stejné firmy cappuccinátor, což je speciální tryska s hadičkou, kterou připojíte na krabici s mlékem a vytvoříte si tak hladkou a hustou pěnu přímo do kávy. Pořizovací cena cappuccinátoru se pohybuje od 1000 Kč nahoru.

Tak trochu jiný kávovar

Italskou specialitou mezi pressovači jsou moka konvice Bialetti, které vypadají velmi stylově oproti běžným kávovarům, jsou to překrásné a plně funkční konvičky, jež během chvíle připraví lahodný šálek kávy jako z plně automatického pressovače. Podobné konvice na cappuccino a french pressy stojí v přepočtu od 200 do 1000 Kč, podle kvality provedení a značky (levná je například Tescoma).

Levnější varianty espressa

Pokud nebudete pořizovat klasický kávovar, na trhu jsou k dostání i oblíbená kapslová espressa bez mlýnku, která jsou plně automatická a nevyžadují extra údržbu. Pořídíte je v cenové relaci od 300 do 2000 Kč. Nákup kapslí vás ovšem ve výsledku vyjde dráž než nákup kvalitní mleté kávy. Ze začátku sice nakoupíte za méně peněz, ale v průběhu užívání pořád budete nakupovat drahé kapsle. Levnější variantou jsou také překapávače kávy, které pouze ohřívají vodu, ta pak jednoduše proteče skrz papírový filtr s libovolnou mletou kávou. Překapávače jsou běžně k dostání od cca 600 Kč.

Ať už jste si vybrali plně automatický kávovar na výrobu oblíbeného latté, nebo přístroj na kapsle, příprava kávy se pro vás stane jedinečným zážitkem. Pressovač je skvělým pomocníkem při přípravě kávy pro návštěvy, kterým už nemusíte nabízet turka a rozpustnou kávu ze sáčku. Při výběru kávovaru záleží na vašich preferencích a finančních možnostech. Vezmete-li však úvahu, kolik utratíte za „kafíčkování“ mimo domov, zainvestovat do kvalitního přístroje se rozhodně dlouhodobě vyplatí víc.

pakovy kavovar

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist