Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vyberte si správné dveřní kování

Bře 1408 Autor: Redakce

Chystáte se pořizovat dveřní kování? Na výběr je mnoho možností a řídit byste se měli nejen vizuálním provedením kování, ale i důležitými parametry, kvalitou a bezpečností.

bezpecnostni kovaniNejzákladnějším rozdělením kování je na kliky vnitřní, tedy interiérové, a na kliky vchodové. Interiérové kování je samozřejmě určeno pro vnitřní prostory bytu nebo domu. Výběr vnitřních klik je širší, vybírat se dá z mnoha barev, materiálů i druhů. Pří správné volbě kliky mohou výborně doplňovat celkový styl interiérových prostor. Vnitřní kliky rozhodně nejsou vhodné při použití do prostor venkovních. Kování pro vchodové dveře domu nebo bytu se vyrábí ve speciální odolné povrchové úpravě a je mohutnější než vnitřní kování. Mělo by být vždy vybaveno alespoň základními bezpečnostními mechanismy. U dveří, které jsou přímo určené pro bezpečnost, je vhodné použít kliky s vysokým bezpečnostním stupněm, případně bezpečnostní kování.

stitove kovaniInteriérové kování se dále rozděluje na štítové a rozetové. Štítové kování je tradičnější a jde o kování umístěné na štítu, kde se nachází klika i zámek. U tohoto typu je nutné znát rozteč, tedy vzdálenost osy kliky od osy klíče. U nás jsou standardní rozteče ve velikosti 72mm, 90mm a 92mm. Modernější rozetové kování (někdy také dělené kování) má dvě části – část na kliku a část na zámek. Výhodou je, že se hodina všechny interiérové dveře a není třeba řešit rozteč. Na výběr jsou kulaté, oválné nebo hranaté tvary a několik druhů, podle typu klíče nebo jiného zabezpečení, například speciální rozety na dveře k WC. Dále je důležité vědět, jestli dveře jsou pravé nebo levé a podle toho vybrat správnou kliku. Pokud jsou panty dveří vpravo, jedná se o dveře pravé a pokud vlevo, dveře jsou levé.

Kde nakupovat?

Spoustu druhů kování, jak štítového, tak rozetového je na výběr na autorizovaném eshopu kovani-cobra.cz, kde najdete nespočet provedení dveřního kování, v mnoha barvách, materiálech i designech od výrobce Cobra, který již přes 20 let velí trhu s dveřním kováním a příslušenstvím. Nabízená hliníková kování se hodí výhradně do interiérů a nerezová jsou zas vhodná i do namáhaných prostor. V nabídce je také řada designových kování od italských mistrů pro moderní interiéry. Kování jsou určena pro snadnou montáž, takže by to měl zvládnout opravdu každý. Mimo klasické dveřní kování je zde možné vybírat i z kování na okna, na posuvné dveře, dveřních zarážek, zadlabacích zámků, cylindrických vložek i například větracích mřížek. Kvalita je prověřena léty zkušeností a vyzkoušenou funkčností.

koule na dvereU vstupních dveří se často můžete setkat s klikou na vnitřní straně dveří a koulí na té vnější. Koule na dveřích je prvek pasivní bezpečnosti. Pro zajištění opravdové bezpečnosti u vchodových dveří do domu či bytu se instaluje bezpečnostní kování, které chrání zámek a cylindrickou vložku proti vloupání. Takovéto kování je uchyceno do dveřní konstrukce pomocí speciálních šroubů, které jsou velice pevné. Bezpečnostní kování chrání před odvrtáním i vylomením cylindrické vložky. V bezpečnosti kování se rozlišují čtyři třídy, přičemž třída 1 je základní ochrana a třída 4 je velmi vysoká ochrana. Pokud tedy chcete snížit riziko vloupání, je vhodné si na vchodové dveře bezpečnostní kování pořídit. I bezpečnostní kování Cobra nabízí. Vybírat se dá z bezpečnostní třídy 2 a 3 a kování je samozřejmě testováno, takže poskytuje vysokou ochranu. Zboží je doručeno až k vám domů nebo si ho můžete vyzvednout osobně v Praze.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist