Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vleklá zimní rýma?

Dub 1312 Autor: Renata Petříčková

vlekla rymaZimní dáreček – rýma, které se nelze zbavit. Je zřejmé, že už to není jen ta virová akutní rýma, ale že v tom vězí něco víc. Bylinná lékárna nabízí jednu bylinku, kterou lze považovat za královnu v boji s rýmou a zahleněním naprosto všude. Je-li příčinou jen unavený organismus po zimě, máme vyhráno. Ovšem podíváme se na vícero možností, jak s rýmou zatočit.

Plynule přejdeme v alergickou rýmu

Ačkoliv jste nikdy předtím alergickou rýmu neměli, není vyloučeno, že nyní je to poprvé. Organismus oslabený nachlazením či jiným chronickým onemocněním dýchacích cest (ač to mohou být třeba „jen“ dutiny nebo streptokok v krku) je náchylný i k alergické reakci.

Nemusí jít ale hned o alergii, ale jen o opětovné dráždění sliznice pro změnu pyly. Proto se můžete této reakce zbavit ihned poté, co pořádně vyléčíte rýmu a posílíte imunitu. Dalšího roku už můžete být zjara zdraví jako rybičky.

Případné podezření na alergie můžete sami vyloučit či potvrdit tím, že si vezmete v lékárně běžně dostupný lék na alergickou rýmu. Když potíže povolí, konzultujte s lékařem další postup či si nechte zjistit, jedná-li se opravdu o alergickou reakci.

Z bylinek je nej nej jablečník

bylinny cajA jsme u něj! Je to bylinka podobná meduňce, nesmírně hořká, ale také nesmírně účinná na ucpané dutiny, zahlenění, které nelze ani vykašlat, ani vysmrkat a na dlouhotrvající rýmu. Jablečník obecný patří do čeledi hluchavkovitých a v lékárně ho pořídíte za zhruba třicet korun. Pochází ze Středomoří a v našich končinách tak nějak zplaněl. Díky za to, protože stačí vypít 3x denně jeden šálek a do tří dnů cítíte zřetelnou úlevu.

Pozor ale na žaludek. Jablečník obsahuje třísloviny, silice, glykosidické hořčiny a mnoho dalších látek, které mimo jiné působí také na žaludek uklidňujícím způsobem. Podobně jako pelyněk. Ovšem nesmí toho dobrého být mnoho. Jeden šálek po probdělé alkoholové noci neuškodí, ale pomůže. Při léčbě kvůli nachlazení a rýmě ovšem pečlivě hlídejte své reakce. 3 šálky denně je přece jenom moc a tak když se bude žaludek bouřit, snižte dávku. Malým dětem stačí dokonce 2-3 lžičky silného jablečníkového čaje denně a ucítí účinek.

Jinak působí také na choroby žlučníku, srdečních neurózách, má mírně projímavé účinky a působí hojivě i na pokožku. To jen pro doplnění.

Stres, duchovní příčina vleklé rýmy?

Rýma je znakem přetížení organismu, něčeho je na nás příliš a rýma je pláčem a úlevou organismu. Silně stresovaní lidé nebo lidé právě procházející obtížnou životní situací, mohou mít s vleklou rýmou bohaté zkušenosti. Takže i tady platí, že psychické zdraví nade vše a od něj se vše odvíjí.

Existuje více cest od klystýru až po čínskou medicínu

bylinky proti nachlazeniVleklé nachlazení je nepříjemné a je nám zřejmé, že něco není v pořádku. Tělo se neumí bránit běžným virům a není schopno s nimi ani zabojovat. Zdravé tělo si s rýmou či nemocí poradí v řádech dnů či maximálně dvou, tří týdnů. Můžete s úspěchem využít i jiné formy podpory imunity jako jsou jarní očistné bylinné kůry,  saunování, strava, která nezahleňuje (vyřadit z jídelníčku mléko) nebo v některých případech za chronickou rýmu může paradoxně konzumace medu, protože obsahuje pyly.

Bylinky vám pomohou zabojovat se současnou situací, příčinu však musíte najít sami a odstranit ji.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

8 reakcí na Vleklá zimní rýma?
 • Nora 24.4.2020 (10:37)

  To je fakt že mít v záloze nějaké kapky do nosu ať už ve spreji nebo klasiku kapání se hodí, takže tipy?

 • Janculka 15.4.2020 (11:44)

  náhodou mít v zásobě nějaké super kapky se vždycky hodí 🙂 a né jenom v zimě, ale i na jaře 😀

 • Nikola 10.4.2020 (22:23)

  Žena chce pořád přírodní, mně je to vlastně jedno, tak bych jí mohl klidně doporučit

 • Denis 31.3.2020 (11:30)

  No možná bych takové kapky měl taky vyzkoušet protože rýmu mám pořád, tak bych chtěl konečně zkusit něco nového

 • Hana 29.3.2020 (19:41)

  Budu moc ráda když dáte tip na nějaké šetrné, ideálně něco přírodního, nevíte o něčem?

 • Andulka 26.3.2020 (22:05)

  Zkuste se podívat na https://www.rosenpharma.cz/produkty/dermokosmetika/prvni-pomoc/pinio-nasal my je doma máme a jsme s nimi naprosto spokojení 🙂

 • Adéla 27.2.2020 (10:49)

  na rýmu je prostě těžká sehnat něco co je opravdu účinné…

 • Nemo 24.2.2017 (11:27)

  Já mám rýmu opakovaně již několik let, potřebovala bych poradit něco, co s ní nadobro zatočí

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist