Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Venkovní žaluzie

Říj 1115 Autor: Redakce

venkovni zaluzieKaždý architekt vám jistě řekne, že nejvíce oken má být směřováno na jižní stanu domu, nikdy ne na západ. Čas od času ale budeme potřebovat i prosvětlené prostory zastínit. Zejména v parních letních dnech se totiž přes sklo interiér zbytečně přehřívá. Stínících prvků existuje velké množství, pomoci vám může i pergola, která má jednu stranu společnou s domem. Klasikou jsou interiérové horizontální nebo vertikální žaluzie. Stále více oblíbené jsou ale venkovní žaluzie.

Ty jsou nejen designové, ale hlavně velmi účinné. Dokáží totiž interiér zastínit do skoro úplné tmy (dokáží zabránit až 80% světla, které by jinak pronikalo do interiéru). To oceníte zejména, pokud musíte fungovat přes noc a ve dne spát.

Přednosti venkovních žaluzií

Zastínění interiéru má mnoho výhod. Jendou z těch hlavních je ekonomické hledisko, protože dobře řešené žaluzie dokáží ušetřit energii na klimatizování přehřátých prostorů.  Protože má světelnou pohodu každý z nás nastaven na jiné intenzitě světla, jistě oceníte možnost naklápění lamel žaluzií.

Pokud uvažujete o stavbě domu, nechte nad okny a dveřmi od balkonu místo pro systém rolování rolet. Ten se pak naprosto schová do fasády. U starších staveb se dá řešit mechanismem, který lze namontovat na fasádu domu. Žaluzie můžete ovládat manuálně nebo elektricky. Automatické řešení je opět nejvhodnější, pokud s ním při stavbě domu nebo komerčních prostor počítáte.

Poraďte se s profesionály

Žaluzie praktické moderního vzhledu dodává společnost Univers Tech s.r.o. V jejich nabídce ale najdete také garážová vrata, rolety a markýzy. Jednoduše tak můžete tyto doplňky sladit do jednotného stylu tak, aby korespondoval s celkovým dojmem z celého objektu.

Tato společnost operuje na našem trhu jako přední dodavatel stínící techniky a vratových systémů již od roku 2004.

Různé typy venkovních žaluzií

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist