Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Velikonoční mini zahrádka ve skořápkách

Dub 1711 Autor: Redakce

Založení mini zahrádky je další způsob, jak zabavit děti. Navíc spojíte příjemné s užitečným. Děti procvičí jemnou motoriku a vy dostanete krásnou dekoraci. Pokud navíc zasadíte netřesk nebo třeba semínka, můžete pak sazenice bez složitého pikýrování zasadit rovnou na záhon.

Jak na to?

Nachystejte si drobné sazeničky. Může se jednat o sedmikrásky vydloublé z trávníku, netřesky, malé jahodníky, ale klidně sáhněte i po travinách a plevelu.

Malé množství zeminy dejte pomocí lžíce do skořápky, přidejte sazeničku a dobře upěchujte. Trochu zalijte a máte hotovo.

pestovani ve skorapce

Velikonoční dekorace ve skořápce

Jako velikonoční dekorace poslouží nejen námi zvolené sazeničky, ale na kousek vaty můžeme dát ve skořápce vyklíčit třeba řeřichu.

Malé množství vaty jemně zvlhčete, poházejte semínky a pravidelně roste.

Velmi efektní je také sazečka.

Jaká užitková semínka se hodí do skořápek?

Zdaleka nejvhodnější jsou druhy, které pro svůj růst potřebují dostatek vápníku. Ten si totiž mohou brát ze skořápky, která se v půdě bude pomalu rozkládat.

  • Rajčata

Do každé poloviny skořápky dejte zeminu tak, aby byla kousek pod okraj a upěchujte. Na zeminu položte semínko a přikryjte trochou zeminy. Zvlhčete. Vzhledem k tomu, že skořápka nemá odtokovou dírku, musíte být s rosením velmi opatrní.

Pokud už máte rajčata zasetá (a to pravděpodobně ano), pak v době přesazování na záhon (v polovině května) dejte pod každou sazenici několik rozdrcených skořápek. Uhličitan vápenatý v nich obsažený bude rostlinku zásobovat vápníkem po celou vegetační dobu.

  • Bylinky
  • Lichořeřišnici

pestovani ve skorapce

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist