Internetový hobby magazín

Menu

Zajímavosti

Nejnovější články

Vánoční tradice po celém světě

Pro 2319 Autor: Claudie Kornelová

Vánoce jsou obdobím, kdy se celý svět spojí v radosti, lásce a očekávání. Každá kultura a každá země přináší do svých vánočních oslav unikátní tradice a zvyky. Přečtěte si následující průvodce, jak se Vánoce slaví po celém světě.

Vánoce

Jak se slaví Vánoce po světě? Zdroj foto: Pixabay.com – Couleur

Spojené státy americké

Ve Spojených státech Amerických jsou Vánoce obdobím okázalých výzdob, rodinných setkání a dárků. Mnoho lidí zdobí své domovy světelnými řetězy a ozdobami, a Vánoce jsou spojeny s charakteristickými tradicemi, jako jsou vánoční stromky, zpívání koled a návštěva svátečních večerek.

Německo

V Německu jsou vánoční trhy (Weihnachtsmarkt) jedním z nejvýznamnějších zvyků. Města a vesnice se proměňují v atmosféru plnou světel, stánků s tradičními řemeslnými výrobky a vonných dobrot. Německé rodiny také slaví „Heiligabend“ (Svatou noc) rozbalováním dárků a tradiční večeří, kterou zakončuje vánoční andělský chór.

Francie

Ve Francii je tradičním symbolem Vánoc „Le Réveillon“, bohatá večeře konaná po půlnoci většinou na Štědrý den. Francouzské domovy jsou zdobeny vavřínovými větvemi a vánočním svícením, a francouzští občané si udržují tradici výroby „bûche de Noël“ – vánočního buchty ve tvaru polena.

Mexiko

V Mexiku jsou Vánoce slaveny od 16. do 24. prosince tradičními oslavami zvanými „Las Posadas“. Lidé jdou z domu do domu, reprezentujíce putování Marie a Josefa při hledání útočiště. Na Štědrý den se pak koná slavnostní večeře s tradičními pokrmy, jako jsou tamales a bacalao.

Japonsko

V Japonsku nejsou Vánoce tradičním náboženským svátkem, ale spíše časem romantiky. Oslnivá vánoční výzdoba zdobí ulice, a páry si vyměňují romantické dárky. KFC (Kentucky Fried Chicken) má v Japonsku neobvyklou tradici, kdy lidé na Štědrý den jedí kuřecí maso.

Austrálie

V Austrálii jsou Vánoce spojeny s letním obdobím. Lidé často tráví čas venku, na plážích nebo v přírodě. Vzhledem k vysokým teplotám jsou populární tradiční pikniky a grilování.

Rusko

V Rusku jsou Vánoce slaveny podle pravoslavného kalendáře až 7. ledna. Tradiční je „Sviatki“, období od 7. do 19. ledna, během kterého se slaví s rodinou a přáteli. Vánoční večeře zahrnuje mnoho pokrmů, jako je kaviár, sled, uzeniny a tradiční medové dorty.

Závěr

Každá země má své jedinečné tradice, které přinášejí do vánočního období zvláštní kouzlo a radost. Bez ohledu na to, jak jsou Vánoce slaveny, spojuje nás touha sdílet lásku, radost a klid v srdci s našimi blízkými. Vánoční tradice nám připomínají, že v těchto svátečních chvílích jsme všichni spojeni v jednom velkém světovém příběhu lásky a naděje.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist