Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vánoční dekorace interiérů 2013 – co je IN?

Lis 1326 Autor: Redakce

zdobeni vanocniho stromeckuStejně jako se mění každoročně trendy v módě, mění se i vánoční dekorace. Někteří z nás se zuby nehty drží tradičních ozdob, které po dlouhá léta uschovává v krabicích. Ale ten, kdo se zajímá o vánoční „módu“ a chce si svůj stromeček i interiér vyzdobit tak, jak to diktují letošní vánoční trendy, by měl vědět, že tento rok je v kurzu návrat k přírodě společně s bílou a fialovou barvou. Tak jako každý rok byl design následujících Vánoc udán z velké části na mezinárodním veletrhu Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem.

Zejména v období Vánoc se chceme obklopovat krásnými věcmi, těšíme se na zdobení stromečku a na různě zářící světélka. Nejen vánoční stromeček, ale i nejrůznější svíčky, ubrousky, ubrusy, dekorace a další, společně s vůní cukroví tvoří jedinečnou vánoční atmosféru a náladu. Neměl by chybět ani adventní věnec.

Adventní věnec

adventni venecJako jedna z prvních z dekorací se většinou na stole většiny domácností objeví adventní věnec. Vzhledem k tomu, že ručně vyrobené věnce velí letošní hitparádě, je jeho vlastnoruční výroba více než vítaná. Výhodou je, že postačí skořápky z vlašských ořechů, nejrůznější větvičky, březová kůra, šišky, sušené ovoce i květy a také třeba koření (skořice, badyán, papričky). Vyzkoušet můžeme i jiné, méně tradiční materiály, jako jsou například korkové uzávěry od lahví. Z těchto materiálů samozřejmě můžeme vyrobit i třeba věnec na dveře nebo jiné dekorace. Můžeme je i doplnit o slaměné dekorace nebo perníčky pro přivolání ducha staročeských Vánoc. I děti si výrobu ozdob určitě zamilují a není nad radost z vlastní kreativní práce.

Barvy, které letos vedou

fialove vanoceSamozřejmě, že ne každý si chce každý rok zdobit dům nebo byt podle posledních výstřelků, ale pro ty, kdo chtějí držet krok s vánoční módou, není od věci si povšimnout, že konvenční červená a tmavě modrá ustoupily do pozadí a udělaly místo pro mnohem jemnější barvy. Letošní kombinace bílé barvy s éterickými pastelovými barvami budou vypadat nádherně. Kupříkladu můžeme zkombinovat bílou s pistáciově nebo mátově zelenou, případně s ledově modrou. Také ledový nádech ozdob je náramně stylový.

Dalším možností, která je trendy, jsou tóny fialové. Mohou být také doplněny o světle zelenou nebo bílou. Jde o trochu méně obvyklou kombinaci, ale vskutku může působit velmi vznešeně. Řetězy, koule, baňky i zvonečky najdeme v obchodech ve světle i tmavě fialové barvě.

Nepomíjející kouzlo skleněných ozdob

Čisté sklo patří již po mnoho let k oblíbeným materiálům používaným na vánoční ozdobičky. Nejrůznější baňky, koule, andílci, zvonečky jsou znovu stále více oblíbenými. Skleněné baňky jsou často potištěny zevnitř nejrůznějšími vánočními motivy a hodí se výborně i jako dárek. V Čechách se dokonce vyrábí tradiční i designové skleněné ozdoby a vyvážejí se i do zahraničí.

Vánoční svícení

vanocni led osvetleniJednou z věcí, která dělá Vánoce kouzelnými, jsou nejrůznější svítítka. Vánoční ulice zdobí okna plná rozsvícených světel, řetězů, hvězd i svícínků. Stále rozšířenějšími jsou LED světla, jak vnitřní, tak venkovní. Oblíbené jsou světelné krápníky a rampouchy i závěsy. Letos je IN LED sněžení, kde padající světélka působí efektem padajících vloček. Na stromek jsou stále v kurzu svítící řetězy. Báječnou sváteční atmosféru dotvoří přirozené světlo obyčejných svíček.

Ať už patříte mezi ty, kteří dávají přednost tradičním staročeským Vánocům nebo těm, kteří chtějí jít s dobou a každoročně poskytují Vánocům moderní kabátek, hlavní je, aby byl každý z nás se svou výzdobou spokojený a cítil se o těchto jedinečných svátcích co nejlépe.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist