Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

V Milovicích se pasou divocí koně

Pro 1521 Autor: Redakce

kone miloviceVe středočeských Milovicích bylo na plochu 40 hektarů vypuštěno 14 klisen, které budou spásat agresivní druhy rostlin, které díky působení armády narostly v tak velkém množství. Koně pochází z anglického Exmooru a vzhledem a zbarvením odpovídají původním divokým koním, kteří žili v Evropě. Klisny byly zpočátku zavřené v karanténě, kde společně strávily první měsíc, poté byly vypuštěny na celý prostor rezervace.

První hříbě v Milovicích

Ačkoli byly dovezené jen klisny, zanedlouho se narodilo první hříbě. Tudíž klisna jménem Sgurr musela přijet již březí. Toto je první hříbě divokých koní, které bylo narozené v Česku po několika staletích. Matka se o hříbě vzorně stará a na jeho výchově se podílí všichni členové stáda. Jelikož se hříbě narodilo v říjnu, budou pro něj zimní měsíce velice náročné. Musíme tedy doufat, že by mládě mohlo toto těžké období zvládnout, přeci jen v Polabí nebývají příliš silné zimy.

Koně můžete obdivovat, ale nekrmte je, můžete jim tím ublížit!

hribe miloviceZmiňovaná klisna Sgurr i její hříbě se ocitli v kritickém stavu, protože návštěvníci nedodržovali zákaz krmení a dali jim pečivo, které divocí koně nesmí. Dokážou přijímat pouze potravu bohatou na vlákninu – a to po malých dávkách, tudíž je pro ně pastva trávy přesně to pravé. Klisnu po bolestivé kolice bylo třeba oddělit od stáda a pobyt v uzavřeném prostoru byl pro ni velmi stresující. Hrozilo, že už nebude moci kojit své hříbě, které po dobu léčby dostávalo infuze. Z nejhoršího už jsou oba venku a statečná klisna se i svým hříbětem vrací zpět ke stádu. Proto nikdy nekrmte zvířata sami a nechejte to na chovatelích, nebo jedině s jejich souhlasem!

Fotogalerie:

Foto: Unclefrank Photos

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist