Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

V čem prát pro děti a batolata?

Dub 1324 Autor: Redakce

praci prostredky pro detiPokožka batolat a malých dětí je velice citlivá k podrážděním. Bohužel v dnešní době je čím dál tím více dětí trpících různými alergiemi nebo dokonce atopickými ekzémy. V čem tedy prát jemné prádlo a pleny abychom chránili dětskou pokožku před podrážděním?

Jsou k tomu speciální prací prostředky pro batolata, které jsou citlivé, neobsahují alergeny ani fosfáty. Některé z nich se označují i jako ekologicky šetrné. Mezi pracími prostředky ovšem existují značné rozdíly. Podle testů se různé prášky hodí na různé skvrny.

Jak tedy poznat, který z nich nám bude vyhovovat nejlépe? Nejlepší je vlastní testování nebo rada jiné maminky.

Značkové prostředky

Na diskusních fórech se můžeme často dočíst o pracím prášku nebo gelu Lovela. Je doporučován i pro děti trpící atopickým ekzémem. Dobře pere fleky, ale při dlouhodobějším uskladnění bílého prádla se mohou objevit žluté skvrny. Lépe bývá hodnocen právě prací gel této značky.

Dalším na poli pracích gelů je Batole sensitive prací gel 1,5 l. Je speciálně určený na prádlo přicházející do styku s dětskou pokožkou. Je dermatologicky testován kožní klinikou lékařské fakulty. Forma gelu je vhodná i pro ruční praní.

skvrny od jidlaPrací prášek Ulrich obsahuje látky z kokosového oleje, rostlinné mýdlo a kyselinu mléčnou, která vyrovnává hodnotu pH a zároveň chrání pračku před usazováním vodního kamene. Kladně bývá hodnocen i prací prášek značky Persil Sensitive, a to především pro svou účinnost a pouze velice jemnou vůni.

Používáte šetrné prací prostředky a i přes to je pokožka dítěte podrážděná?

Můžete vyzkoušet některou z ekologických metod. Jednou z nich je praní pomocí octa. Výborně dezinfikuje a není nijak aromatický, což miminko nedráždí. Bohužel horší je to s jeho schopností odstraňovat skvrny. Na to je naopak velice vhodné tzv. žlučové mýdlo. Je k dostání i v obyčejné drogerii. Za velmi nízkou cenu skvěle odstraní čerstvé skvrny na bázi tuků.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist