Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Udržujte správně svůj trávník i v horkých letních dnech

Čvc 1526 Autor: Redakce

Léto už je v plném proudu, a proto vám přinášíme pár tipů, jak správně pečovat o svůj trávník. Pojďme si tedy říct pár základních triků jak udržet trávník přes léto v té nejlepší kondici. Přes léto musí trávník vydržet nápor velkých veder a suchých týdnů, což si vyžaduje správnou péči.

Pravidelné sečení je základ

travnik vikingPrvní krok je vlastně úplně prostý – Čím častěji trávník sečete, tím bude krásnější. I když sami se zastavíte u holiče jen jednou za dva měsíce, při péči o trávník doporučujeme sekat dvakrát až třikrát týdně. Pokud hodně hnojíte, je potřeba i hodně sekat. Ideálně na víckrát a za oblačnějšího počasí.

Zavlažujeme s rozumem

Při zavlažování bychom měli být spíše opatrnější. Zde platí, na rozdíl od hnojení, raději méně, než více. Tráva potřebuje vodu jen při největších vedrech, jinak si ji udrží poměrně dlouhou dobu. Potřeba vody u trávníku je ale samozřejmě závislá na aktuálních teplotách a složení okolní půdy. Je proto složité uvést závazné údaje pro intenzitu a frekvenci zavlažování. Obecně však můžeme říct, že v horkých obdobích s malými srážkami zavlažujte ideálně dvakrát týdně – při každém zavlažování asi 15-20 litrů vody na čtvereční metr trávníku.

I trávník potřebuje živiny

poseceny travnikI váš trávník potřebuje občas doplnit potřebné živiny, aby mohl správně růst. Pokud nepoužíváte při údržbě trávníku mulčování, je hnojení základ. Trávník by měl dostat zhruba 4-5 krát ročně správnou výživu. Vyvarujete se tím i případného růstu mechu a plevelů. Ideální energetickou výživou jsou například organicko-minerální hnojiva, která podporují život v půdě pod zeleným kobercem. Poslední hnojení v roce by se mělo provádět nejpozději v září.

Nejdůležitější je nechat v klidu růst

Pokud chcete mít krásný trávník, stačí se řídit uvedenými radami a už můžete udělat pro sametově měkký, hustý a vitální trávník jen jedno: nechat jej v klidu růst.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2023>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist