Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

UDĚLEJ SI SÁM: Vzpomínky z cest

Cestování je moje vášeň. Miluji poznávat nové kouty světa, a kdybych mohla, projedu ho křížem krážem klidně několikrát. Kdykoliv se mi naskytne příležitost někam vyrazit, neváhám snad ani minutu a hned po ní skočím. Z každé dovolené si vozím spoustu vzpomínek a nezapomenutelných zážitků, které k cestování neodmyslitelně patří. 

hotové lahveKaždou dovolenou si užívám od začátku až do konce a ještě dlouho po návratu domů mě doprovází příjemný pocit, kterým je nejen potřebný odpočinek, ale i nezapomenutelné vzpomínky. Tyto vzpomínky si uchovávám pořizováním krásných momentek za pomoci fotoaparátu, ale i sbíráním drobných předmětů v přírodě. Právě tyto drobné předměty z cest jsou pro mě tím nejkrásnějším suvenýrem. Ve městech mé pozornosti neunikne snad žádný obchod se suvenýry a nedám dopustit ani na dlouhé procházky strávené hledáním lastur na pláži a velkých šišek v okolních lesích. Vždy, když přijde chvíle odjezdu a já začnu vytahovat ze všech koutů svůj poctivě nasbíraný materiál, manžel se zhrozí a začne se mnou vyjednávat o tom, které lastury s námi pojedou a které cenzurou neprojdou. Doma vše nakonec skončí ve velké krabici na půdě a moje drahá polovička si neodpustí větu: „Zase jsme to táhli zbytečně.“  

Pokud se v předešlém odstavci alespoň trochu poznáváte, a zároveň je vám líto, že po návratu z dovolené mušle končí v krabicích bez povšimnutí, mám tu pro Vás malý typ, jak z těchto poctivě nasbíraných předmětů udělat hezkou dekoraci. 

Co budeme potřebovat:

Skleněné lahve a dózy
Písky a mušle
Dřevěnou lištu (koupíte v hobby marketu)
Pájku
Pilku
Obyčejnou tužku
Vrtačku
Pytlovinu
Provázek

Postup:

popsaná lištaJako první si připravíme cedulky s popisky míst, ze kterých jsme jednotlivé mušle přivezli. Díky tomu si budete i po letech pamatovat, kde jste co nasbírali. Na dřevěnou lištu si tužkou  napíšeme názvy příslušných zemí, ve kterých jsme vzpomínkové předměty našli. Názvy pak postupně vypálíme pájkou do lišty. Při psaní názvů si dejte pozor, aby jednotlivá písmena byla dostatečně daleko od sebe a při pájení se neslila v jedno. Současně je potřeba mezi jednotlivými názvy vynechat větší prostor na dírku, za kterou cedulku pověsíme k lahvi. Když máme všechny názvy vypálené, rozřežeme lištu na jednotlivé cedulky. Poté na jeden z konců vyvrtáme dírku.

vypalovani pajkou

Do lahví přesypeme písky a naaranžujeme všechny nasbírané předměty (mušle, kamínky, šišky, prostě vše co vás napadne). Sklenici přiklopíme víčkem a pro navození přímořského stylu ho obmotáme kusem pytloviny. Na závěr už stačí pouze za pomoci jehly a provázku přišít cedulky s názvem destinace k příslušným sklenicím a vzpomínky máme krásně uchovány, aniž by se na ně prášilo. Jelikož jsou pro mě mušle a písky jednoznačně spojeny s vodou, pyšní se mi všechny lahve na polici v koupelně, je však jen na vás, jaké místo pro ně zvolíte vy.

lahve s piskem

Suvenýry z cest jsou pro mě součástí každé dovolené. Nepamatuji si, že bych někdy odjela z dovolené bez nich. Sbírání mušlí je pro mě příjemným relaxem, který si ráda dopřeju a myslím, že to tak má snad každá žena. Je příjemné si při pohledu na ně zavzpomínat na zážitky, které jsme během cestování získali a zároveň navodit příjemnou atmosféru přímořských letovisek i v pohodlí domova.

lahve s piskem

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist