Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

UDĚLEJ SI SÁM: Adventní věnec

Venku napadl první sníh a já si uvědomila, že Vánoce se nezadržitelně blíží. První předzvěstí Vánoc je pro mě nejen bílá pokrývka, ale i vánoční výzdoba, která již nyní zdobí ulice našeho velkoměsta. Kromě ní však začínám pociťovat i velkou kumulaci lidí v obchodních centrech. Ano, Vánoce už jsou za dveřmi a přichází čas na tradice, které jsou s nimi neodmyslitelně spjaty.

originalni adventni venecTou první, kterou žádný rok nevynechám, je rozsvěcení vánočního stromku, které se koná ve většině českých měst první adventní neděli v roce. Je to sice davová záležitost, ale přivítat nový vánoční strom našeho města, už pro mě k tomuto období neodmyslitelně patří. Nejen rozsvěcení stromku je však pro mě tradicí první adventní neděle. V naší rodině se Advent slaví už od té doby, co si pamatuji. Když jsem jako malá chodila na základní školu, setkávala jsem se s tím, že nikdo nevěděl, co to Advent je a proč se na adventním věnci zapalují svíčky. Zjistila jsem, že někdo zapaluje všechny svíčky na jednou a to každý den už od začátku měsíce. Lidé měli malé nebo mnohdy i žádné povědomí o této tradici. V dnešní době však staré tradice a návrat ke kořenům začínají být velmi moderní a mnoho lidí se k tradici adventních nedělí opět vrací.

Adventní věnce koupíte snad v každém květinářství nebo si je spousta lidí nechává dělat na zakázku u svých známým. Podle mě, je tím nejhezčím věncem ten, který si udělá každý sám. Nemusíte být dvakrát zruční a i přesto lze vykouzlit adventní věnec během pár minut a podle vlastních představ. Jedním takovým typem adventního věnce, který jsem vyráběla já, vás dnes ráda inspiruji.

CO BUDEME POTŘEBOVATvýroba svíček

misku nebo široký květináč
4 skleničky od přesnídávek 
1 plechovku
nůž 
4 knoty 
zbytky od vypálených svíček
florex 
větvičky z jehličnanů
šišky a další vhodné dekorace

Zbytky svíček nalámeme do staré plechovky od potravin. Plechovku vložíme do horké lázně a kousky vosku necháme zcela rozpustit. Mezi tím si do čistých skleniček od přesnídávek naklademe knoty, a když je vše připraveno, nalijeme do nich roztátý vosk. Poté necháme vosk odležet až do úplného zatuhnutí. Jelikož vosk tuhne rychle, bude během půl hodinky zatvrdlý. Pokud ne, dejte ho ještě na chvíli do ledničky a mezi tím si připravte „věnec.“

vyroba adventniho vence

Do misky naklademe florex a za pomoci nože ho přizpůsobíme jejímu tvaru. Poté na něj naklademe vyrobené svíčky a kolem nich zapícháme do florexu šišky, větvičky a další oblíbené dekorace. Na adventní věnec můžete použít jako dekoraci i nejrůznější mašle, sušiny nebo například větvičky oblíbené mahonie. Vše už je jen na Vaší představivosti.

originalni adventni venec

Období Adventu je již od pradávna obdobím příprav na Vánoce. Možná právě z tohoto důvodu to je pro mě nejoblíbenější období v roce, které je zároveň i krásným zakončením každého roku. Mám ráda, když se byt s každou další adventní nedělí může více obléci do adventní nálady a když se každou neděli pravidelně scházíme jako rodina. Advent pro mě k Vánocům neodmyslitelně patří a jsem ráda, že v dnešní době se mnoho rodin tímto trendem také začíná také řídit.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2019>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist