Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tvoříme s dětmi: Snadné, hravé zdobení velikonočních kraslic

Dub 2205 Autor: Redakce

Jak zabavit děti v tomto pošmourném počasí? Jednoduše! Dnešní návod na tvoření je tak jednoduchý, že nejsložitějším krokem bude vyfukování vajíček, u kterého byste dětem měli minimálně asistovat. Malování děti zabaví, vám vzniknou krásné dekorace například na zavěšení na vrbu nebo jiné zelené větvičky a bezesporu přispějete k jarní náladě.

Velkou výhodou je, že výrobničku zvládnou malí i velcí. Větší děti mohou kraslice nadekorovat opravdu detailně, namalovat obrázky. Ale i klasické počárání vejce malými dětmi má své kouzlo.

kraslice fix decor pen

Foto: Jana Šťastná, Príma receptář

Budete potřebovat:

  • Nesmývatelné fixy

Protože zdobíme vyfouklá vajíčka, můžete sáhnout po levných lihových fixách (cena asi 15 Kč/ks). Jejich nevýhodou ale je omezený výběr barviček. My máme doma fixy na kameny a další materiál, které jsou také vhodné. Jde například o fixy Decor Pen (cena asi 19 Kč/ks). Mají tak akorát široký hrot, takže s nimi nakreslíte i překrásné detaily. Pokud chcete vyloženě zazářit, můžete dětem koupit i fixy s různými efekty. My jsme vyzkoušeli Sadu dekorativních popisovačů v šesti odstínech Pintor od Pilotu (cena asi 330 Kč). Fixy mají úžasné metalické pigmenty a drží i na porézních materiálech, jakými právě vaječné skořápky jsou. Inkoust na vodní bázi s akrylovými složkami je přenádherný na bílých vaječných skořápkách. Ovšem naprostou peckou pak jsou pomalovaná vejce tmavá nebo dokonce černá. Stačí je před konečným dobarvováním nabarvit klasickými barvami nebo nastříkat černým akrylovým sprejem.

Náš tip: I popisovače Decor Pen můžete zakoupit ve zvýhodněné sadě.

kraslice fixami pilot

Foto: Jana Šťastná, Príma receptář

  • Vyfouklá vajíčka

Zde je důležité vejce po vyfouknutí omýt jarovou vodou pro odmaštění a nechat dobře vyschnout. Určitě nic nezkazíte, pokud vejce omyjete i těsně před vyfouknutím. Přeci jen budete ke skořápce přikládat ústa.

  • Šňůrka na zavěšení

Zde se fantazii meze nekladou. Zvolte takový provázek, bavlnku nebo mašličku, která se bude hodit ke zvolenému dekoru. Provázek protáhnete vajíčkem za pomoci špejle.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist