Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tvoříme s dětmi – díl 3. Kreativní sady

Lis 1604 Autor: Redakce

V dnešním článku se zaměříme na kupované kreativní sady. Kreativní dílničky jsou velmi oblíbené a díky mnoha výrobcům si můžete jednoduše výrobnu udělat i vás doma. Na veletrhu Dětská planeta, který probíhá do neděle 6. 11. 2016 na Výstavišti v pražských Holešovicích, jsme si zkusili hned několik tvořivých sad pro menší i větší děti. Nejvíce nás zaujaly tyto 3:

Aquabeads kamínky

Aquabeads elsaJedná se o řadu různě barevných malých kamínků, které lze zakoupit v sadě s potřebnými proprietami nebo jen jako náhradní kamínky. Nás zaujala sada na tvoření šperků a samozřejmě také sada ledové království, které je nabízeno ve větší i menší krabičce.

Velkou výhodou je, že k zafixování kamínků postačí obyčejná voda. Jak tedy vytvořit obrázek? Jednoduše ze sady vyberete ten, který vás nejvíce zaujme. Díky speciální pinzetě a malé děti i bez ní naskládají kamínky podle barev tak, až bude hotov celý obrázek. Ten pak zakapete vodou ze speciální stříkačky a necháte zaschnout. To bude trvat 15-20 minut.

Cena náhradních korálků (asi 8 barev) je od 120 Kč. Sady i s pinzetou, obrázky, podložkou a nádobou na vodu od 200 Kč. Vhodné pro děti 3+

Zažehlovací Hama korálky

U této techniky už je potřeba asistence dospělých. Hotový výrobek je totiž nutno zažehlit žehličkou. Korálky lze zakoupit v jednotlivých barvách nebo v sadách. Cena je velmi příznivá (10 000 ks různobarevných korálků od 350 Kč) poskládáte dle předlohy nebo vlastní fantazie na speciální destičku (ty lze také dokupovat samostatně). Následně výrobek překryjete pečícím nebo zažehlovacím papírem a zažehlíte po dobu několika sekund na střední teplotu.

Magická silikonová modelína Think Doh

Které dítě by nemilovalo modelíny. Ovšem starší typy strašně mastí a špiní. Moderní modelovací hmoty typu Play Doh pak zase rychle tvrdnou a jsou drahé. Pro mnohé novinkou na trhu jsou nezávadné silikonové modelíny, se kterými můžete modelovat donekonečna, protože na vzduchu netvrdnou. A když se vám povede nějaký nevšední nebo vyloženě exkluzivní výrobek, stačí hmotu nechat zapéct v běžné troubě po dobu deseti minut na 200 stupňů a máte krásný pružný výrobek, který je voděodolný a může sloužit k dalšímu hraní. Vyrobit můžete zvířátka nebo oblíbené postavičky.

Modelínu lze krásně vyválet, vykrajovat z ní tvary a samozřejmě modelovat různé tvary.

Cena jednoho plátu je asi 40 Kč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist