Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Trvalé zastřešení bazénu? Ano!

Čvn 2012 Autor: Komerční sdělení

Zvolit obyčejnou plachtu, přístřešek, nebo raději zastřešit bazén trvale? Pokud právě řešíte tento problém, věnujte pozornost následujícím řádkům a možná si konečně uděláte jasno. Zde jsou stěžejní výhody trvalého zastřešení bazénu.

trvale zastreseni bazenu

1. Výhoda: Údržba

Pokud jste měli dosud bazén bez jakékoli ochrany, starat se o něj muselo dát opravdu práci. I když zrovna v okolí bazénu nemáte stromy ani keře, vždycky v něm po čase plave spousta nečistot. Tuto situaci by mohla řešit plachta nebo přístřešek. Při letní bouřce Vám vítr oboje odnese a nečistoty se objeví tak či tak. Pravděpodobnost, že vítr poškodí pevné zastřešení bazénu je minimální.

trvale zastreseni bazenu

2. Výhoda: Široká škála provedení

Pokud si myslíte, že se investice nevyplatí z důvodu, že máte malý bazén na malé zahradě a tento typ zastřešení by zabíral hodně místa, jste na omylu. Zastřešit se dá i opravdu malý bazének a jelikož se dá střecha odsunout, v konečném výsledku zabere opravdu málo místa. Navíc instalace je velice jednoduchá a vyžaduje jen drobné stavební úpravy. Aby střecha nezabírala na zahradě opticky moc místa, můžete zvolit provedení nízké. Nelíbí se vám kolejnice? Žádný problém, můžete zvolit bezkolejnicové zastřešení bazénu, které nehyzdí vaši zahradu.

trvale zastreseni bazenu

3. Výhoda: Teplota vody

Nesporná výhoda tohoto typu je ta, že se v bazénu déle udrží vyšší teplota, na kterou se voda dostane během teplého letního dne. Nejste-li zrovna otužilci, jistě tento fakt přijde vhod.

trvale zastreseni bazenu

4. Výhoda: Koupání za nepříznivého počasí, nebo mimo sezónu

Toto souvisí s předchozím bodem. I když zrovna nebude počasí na venkovní opalování s osvěžením v bazénu, o plavání vás neochudí. Voda bude mít stále příjemnou teplotu a venkovní vítr ani déšť vás nebude obtěžovat. Voda si příjemnou teplotu udrží třeba i v září, léto tak nekončí odchodem dětí do školy.

5. Výhoda: A největší výhoda

Pořízení trvalého zastřešení vám kromě energie a času, který byste trávili lovením nepořádku po bouřce ušetří hlavně provozní náklady. Jednak se voda nemusí doplňovat tak často, jak je tomu v parních dnech, kdy se z bazénu vypařuje, ale ušetříte také za tepelné čerpadlo, protože pod trvalým zastřešení voda chladne mnohem méně než v bazénu bez jakékoli vnější ochrany v noci, či ve dnech kdy není využíván.

Chcete ušetřit?

Bojíte se, že trvalé zastřešení bude nad váš rozpočet? Zvolte zastřešení přímo od výrobce – společnost Alupo. Ceny bazénového zastřešení začínají již od 42 999 Kč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist