Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Trendy v zahradních krbech pro rok 2015

Bře 1514 Autor: Redakce

S nadcházejícím jarem se začíná mnoho příznivců společného grilování či pouhého posezení na zahradě či terase poohlížet po tradičním zahradním doplňku – zahradním krbu.  Stabilní stavebnicové venkovní krby se v posledních desetiletích staly běžnými společníky při zahradních grilovacích party či běžných rodinných posezeních či oslavách. Zároveň se zahradní krb stal výrazným a vyhledávaným estetickým doplňkem, který se stává dominantním prvkem každé zahrady či terasy. Umožňuje nejen jednoduché grilování či pečení a douzování, ale také příjemné posezení s kulisou plápolajícího ohně. V chladnějším období jara či podzimu zároveň do okolí příjemně sálá teplo a sezonu si tak můžete snadno prodloužit.

Trh se zahradními krby je trhem poměrně stabilním, kde nedochází k rychlým, zásadním a výrazným designovým, koncepčním ani materiálovým změnám. Změny a úpravy nepřicházejí tak pravidelně a systematicky jako např. v automobilovém průmyslu. Jisté trendy však lze vysledovat i v tomto oboru spotřebních výrobků.

Pokud by se měly charakterizovat trendy v zahradních či chcete-li venkovních krbech pro rok 2015, bylo by možno ve své podstatě vycházet z vývoje poptávky po zahradních krbech v posledních letech.

Předpokládané trendy v oboru zahradních krbů pro rok 2015:

1/ Koncepce zahradního krbu

Předpokládá se, že i nadále se bude zvyšovat obliba větších krbových sestav, tzn. krbů s doplňkovými stolky ze stejného materiálu jako krb. Taková rozšíření pracovních ploch vedle zahradního krbu jsou možná v přímé i rohové linii. Zvláště o rohové sestavy s bočními stolky bude zájem pravděpodobně nadále růst. Tradičně je také očekáván vysoký zájem o krby s douzovacími střechami v ocelovém provedení i o střechy betonové s douzovací nástavbou.

Také lze očekávat, že jistou skupinu zákazníků osloví moderní a netradiční design, se kterým se u zahradních krbů setkáváme stále častěji. Takové koncepce jsou vhodné především k moderním stavbám s vysokým využitím moderních materiálů.

Rohová sestava Avanta Exlusiv

Rohová sestava Avanta Exlusiv

2/ Použité materiály

V roce 2015 bude pokračovat trend využití vysokého podílu kvalitních materiálů, jako je nerez, keramika, šamot, žula či jiný přírodní kámen. Jako hlavní konstrukční materiál zůstane kvalitní beton v mnoha různých variantách povrchu. Od povrchu klasického vymývaného s použitím různých druhů kamenných drtí až po povrchy otryskávané, barvené a třeba i broušené. Broušené povrchy mohou být ošetřené lakem k zvýraznění struktury a barvy a zároveň slouží jako impregnace a ochrana proti povětrnostním vlivům.  U krbových střechy bude v požadavcích na materiál pravděpodobně převládat nerezový plech, a nebo naopak beton.

Krb Astra

Krb Astra

3/ Zvláštní příslušenství

Zájem o možnost rozšíření užitných vlastností zahradního krbu s pomocí různých doplňků a příslušenství lze předpokládat i v roce 2015. Tyto šikovné „drobnosti“ při správné kombinaci a výběru mohou zpříjemnit čas strávený přípravou grilovaných či jiných pokrmů na zahradním krbu. Samozřejmostí bude, jako každou sezonu, zájem o grilovací kamennou desku umožňující zdravější přípravu bez přepalování tuku, o grilovací jehlu s motorem určenou pro rožnění či o grilovací nebo krbové nářadí. Zájmu neunikne asi ani další možné příslušenství zahradního krbu – základové desky, nástavce krbových střech, různé držáky, poličky a stolky, gulášový kotlík s příslušenství atd. K zazimování po sezoně pak přijde na řadu ochranný vak chránící celý zahradní krb před vlivem povětrnostních vlivů.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist