Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tepelná izolace trochu jinak

Říj 1101 Autor: Komerční sdělení

Zvýšené náklady na energie způsobené úniky tepla vlivem nedostatečné nebo netěsné tepelné izolace, jsou nejčastější bolestí starších domů i mnoha novostaveb v zimě. Tento problém je však stále aktuálnější i v letních měsících. Jednou z nejlepších alternativ pro mnohé konstrukce staveb je foukaná celulózová izolace Climatizer plus.

foukana izolaceTyto izolace, jejichž základem je dřevité vlákno,  vedle svých vynikajících technických vlastností (výborný izolant, odolnost proti houbám a plísním, odolnost proti ohni),  jsou navíc velmi účinné při ochraně proti letním vedrům. To,  že izolace domu jej má dokonale ochránit proti únikům tepla v zimě je známou skutečností, jak funguje ochrana v létě již tak známé není.   Výhodou této přírodní dřevité vlny je přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo v mnohem větší míře než izolace uměle vyráběné. Těchto vlastností je možné velmi dobře využít  u moderních staveb i při dodatečném zateplení. V kombinaci s membránami regulujícími difuzi vodních par konstrukcemi lze efektivně zpříjemnit pobyt v interiéru, aniž by byl vyvolán pocit nepohody vlivem absolutního uzavření konstrukce za pomoci zcela těsných parozábran. Stejně tak při působení proti nadměrnému přehřívání konstrukcí jsou tyto  izolanty schopny do sebe absorbovat až dvojnásobné množství tepla ve srovnání s uměle vyráběnými. Izolace tak rovněž přispívá spolu s dobře navrženou konstrukční skladbou k omezení přehřívání interiéru v horkých letních dnech.

Domácí kutilství není již v této oblasti nejlepším řešením

izolace podkroviSprávné používání materiálů, různé řazení vrstev podle difuzního odporu, důraz na řešení detailů je v dnešní době již práce vhodná pro profesionály. Školené firmy vedle aplikace izolace a velmi výhodných cen materiálu s montáží poskytují i služby spojené s návrhem vhodného provedení a použití správných doplňkových materiálů a postupů práce. Součinitel tepelné vodivosti je na úrovni  cca  0,039 W/mK.

Pro zateplení stropní konstrukce tudíž běžně postačují tloušťky izolace od 22 do  30 cm dle požadavků zákazníka, stejně jako u ostatních kvalitních izolací. Pro plné využití těchto vlastností je u všech   moderních izolací vždy důležité perfektní provedení v detailech stavby. Netěsný, větrem zmítaný nezaizolovaný detail nakonec může způsobit stejné ztráty jako špatná izolace na desítkách metrů čtverečních standardně izolované plochy.

Foukaný způsob aplikace je v tomto případě předností. Aniž by se musela celá konstrukce rozebírat, je možné ji naplnit s velmi dobrým přilnutím k detailům. Materiál takto aplikovaný je navíc lehký (35–55 kg/m3) a konstrukci přitěžuje jen minimálně. Při budování obytných prostor v podkroví se aplikace provádí do vhodně připravených dutin mezi krokvemi. Často se používají podstřešní pojistné hydroizolační fólie určené pro přímý kontakt s tepelnou izolací. ciur

Novým trendem je však použití  sádrokartonu nebo deskových  dřevovláknitých materiálů typu Udi CLIMATE ® z interiéru a difuzně otevřených desek Udi TOP® nebo  difůzních membrán  z vnější strany střechy. Mezi tyto desky se pak ideálně zafouká celulózová izolace CLIMATIZER PLUS.  Interiérovou desku je možné  opatřit libovolně barevnou strukturovanou omítkou. Celý systém je difuzně otevřený, perfektně odstíní veškeré tepelné mosty a poskytuje maximální komfort z hlediska akustiky i  regulace teploty v letních měsících. Jedná se při tom o zcela přírodní materiály, které  poskytují interiéru skutečně výjimečnou atmosféru, teplé povrchy všech stěn i předmětů  i vysokou ochranu před vnějším hlukem.  Více na www.ciur.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist