Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tepelná čerpadla Arktis

Led 1210 Autor: Redakce

Tepelná čerpadla se těší nebývalé popularitě. Jde totiž o ekologické, ale také ekonomické vytápění, ovšem s poměrně vysokými náklady na pořízení. Ty se ale brzy vracejí nejen díky zvyšujícím se cenám energií, ale také ve formě zlevněné elektrické energie od největších distributorů. Tepelná čerpadla byla ještě v nedávné době jen pro vyvolené, v dnešní době si už jednoduše spočítáte, za jak dlouho se vám počáteční investice vrátí.

Princip tepelných čerpadel v kostce

cerpadlo tepelneLaicky řečeno, tepelná čerpadla odebírají teplo z okolního prostředí a transformují ho do prostředí s vyšší teplotou. Na to je samozřejmě také zapotřebí nějaké energie, čerpadlo ale vždy „vyrobí“ více energie než spotřebuje. Sloveso vyrobí ovšem v tomto případě není na místě, protože tepelná čerpadla teplo se pouze přeměňují, tedy nevyrábí.

Existuje několik typů tepelných čerpadel. Každé z nich funguje na jiném principu. Velmi doporučujeme se o vhodném čerpadlu poradit. Ne každé čerpadlo se může hodit pro vaše podmínky.

Kvalitní tepelná čerpadla

Na našem trhu j několik distributorů tepelných čerpadel. Vysokou kvalitou za rozumnou cenu ale disponují tepelná čerpadla Fujitsu, které nabízí společnost Arktis. Tato společnost operuje na našem trhu více než 20 let a za tu dobu posbírala mnohé potřebné zkušenosti. Arktis se proto stává předním dodavatelem tepelných čerpadel, ale také chladící techniky. Společnost dodává tepelná čerpadla vzduch-voda série Komfort, High Power inverter či Clint (vzduch-voda), ale také čerpadla na principu vzduch-vzduch.

Díky profesionálnímu přístupu společnost nabízí montáž čerpadel v rámci celé České republiky. Tepelné čerpadlo, které je správně nainstalováno a nastaveno, je téměř bezúdržbové. Samozřejmě byste se měli informovat také na záruční a pozáruční servis.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist