Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Svíčky, tyčinky a difuzéry pro voňavý domov: Podle čeho vybírat?

Říj 2218 Autor: Komerční sdělení

Abychom se doma cítili dobře, musíme mít okolo sebe útulné prostředí a čistý, ideálně i voňavý vzduch. Nejprve tedy doporučujeme pečlivě uklidit a zbavit se nepříjemných zápachů. Potom se můžete pustit do výběru vhodných interiérových vůní, svíček nebo difuzérů. Jak se v široké nabídce vyznat a co si pořídit?

difuzer

Foto: volant, unsplash.com

Vonné svíčky vytvoří hřejivou atmosféru

Pohledu na hořící svíčky se jen tak něco nevyrovná. Dokážou celý být nejen krásně provonět, ale také zútulnit. Možností máte opravdu spoustu. Kromě velikosti, barvy a vůně se svíčky liší i použitým materiálem nebo počtem knotů. Velmi populární jsou v posledních letech obří varianty, které mají i dva nebo tři knoty.

A pokud chcete sehnat kvalitní svíčky za opravdu skvělé ceny, zkuste si prohlédnout Pepco leták. Žádná z oblíbených vůní aktuální sezóny tam určitě nebude chybět, takže  a ještě přitom ušetříte.

Velká výhoda svíček spočívá v tom, že je můžete umístit téměř kamkoliv – do obývacího pokoje, jídelny i koupelny. Nezapomínejte ale na bezpečnost a nikdy nenechávejte svíčku hořet, pokud se vzdalujete z místnosti. Přece jen jde o otevřený oheň a následky by tedy mohly být opravdu závažné.

Vonné tyčinky pro hlubokou relaxaci

Spousta z nás má vonné tyčinky spojené hlavně s masážními salony, jógovými studii nebo aromaterapií. Přitom nám můžou dělat radost i doma. Jejich vůně je totiž přímo magická a navazuje pocity harmonie a uvolnění. Navíc působí jako přírodní dezinfekce, což je určitě velké plus.

Vždy ale kupujte pouze kvalitní tyčinky, které se vyrábějí podle tradičních asijských receptur. Nejznámější jsou indické, japonské či tibetské varianty. Všechny koupíte ve specializovaných prodejnách i na internetu. Jejich vůně bývají kořeněné a mnohdy intenzivnější než v případě svíček nebo difuzérů, ale zase vyhoří poměrně rychle.

Stylové interiérové parfémy

Dnes už v rámci bytového designu nejde jen o kombinace barev a tvarů. Ladit musí i bytové vůně, a to jak s celým prostorem, tak s naším tělovým parfémem. Mnohdy už můžete oba produkty koupit u jedné značky. Díky tomu získáte jistotu, že spolu vytvoří dokonalou harmonii. U většiny výrobců si navíc můžete pořídit pouze náhradní náplň, a tak při opakovaném nákupu ušetříte a uděláte něco pro planetu.

Aroma difuzéry zvlhčí vzduch

Oproti svíčkám mají ultrazvukové difuzéry výhodu v tom, že kromě vůně šíří i vlhkost. Hodí se tedy zejména do panelákových bytů nebo jiných prostor se suchým vzduchem. A na jakém principu vlastně fungují? Disponují nádobkou, do které jednoduše nalijete vodu s pár kapkami esenciálního oleje – a v tu chvíli už jsou připraveny k použití.

Navíc mají difuzéry krásný design a zpravidla se do nich používají přírodní éterické oleje, které pozitivně působí na naše psychické i fyzické zdraví. Volba oleje záleží jen na vás. Někdy budete potřebovat doplnit energii svěžími citrusy, jindy dáte přednost relaxaci s levandulí nebo růží.

Luxusní katalytické lampy

K největším novinkám patří v tomto ohledu katalytické lampy, které se k nám dostaly ze zahraničí teprve před pár lety. Nejenže jsou krásným doplňkem každého interiéru, ale umějí toho mnohem více.

Mají speciální kahan, který se vyrábí z porézní keramiky. Ten se rozpálí na velmi vysokou teplotu (okolo 500 °C) a následně 2 až 3 minuty hoří. Potom začne katalytická reakce, během které náplň oxiduje a uvolněné částečky čistí ovzduší. Bavlněným knotem zároveň prostupují přírodní esence a prostorem se šíří jemná vůně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist