Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Světlovody LIGHTWAY nyní i pro pasivní domy

Bře 1123 Autor: Jakub Brandalik

realizace LightwayLightway realizace koupelnaPoužívání světlovodů přináší úspory za elektřinu prosvícenou tam, kde nelze využít klasická okna. Nemalou přidanou hodnotou je zdravotní hledisko. Pozitivnímu vlivu denního světla (oproti umělému ze žárovky) se věnuje velká pozornost. Stále častěji se ukazuje, jak je denní světlo pro člověka důležité, aby se mu dobře dařilo.

Navíc prvek Blue Performance dokonale oddělí dva světy teplot a to uvnitř a vně domu, i když venkovní teplota spadne na 30 stupňů pod nulu. Díky této inovaci lze zcela odstranit tepelné ztráty v zimní sezóně a naopak eliminovat tepelné zisky v letním období, kdy se interiéry domů mohou přehřívat. Podstatou patentu je dvojsklo nebo trojsklo s mezivrstvou vyplněnou argonem, které je vložené do systému světlovodu v místě, kde světlovodný tubus prochází tepelnou izolací budovy.

To bylo rozhodující pro možnost instalovat světlovody i do pasivních domů po celé Evropě. Pasivní domy jsou na denním světle závislé a žádné typy světlovodů do této doby nesplňovaly normy pro tepelné ztráty.

kopule světlovodu

kopule světlovodu

Fungování světlovodu

Na střeše domu, nebo budovy je umístěna křišťálová kopule, která sbírá denní světlo a posílá jej do kruhového tubusu. Ten má po celém vnitřním povrchu vysoce odraznou vrstvu a díky ní dokáže přivést světlo až do vzdálenosti 50 metrů od střešní kopule. Osvětlí tak místnost přirozeným denním světlem.

Výhody světlovodů

  • Úspory elektrické energie
  • Návratnost investice do sedmi až deseti let

Blue performance pro šikmé střechy


Blue performance pro ploché střechy

Blue performance pro ploché střechy

Výrobcem je česká společnost LIGHTWAY, s.r.o., která rovněž nabízí servis Lightway-tubusových světlovodů. Samozřejmostí je konzultační činnost, zpracování světelně-technických návrhů a samotná realizace. Více na www.lightway.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Světlovody LIGHTWAY nyní i pro pasivní domy
  • Lenka 8.8.2014 (13:12)

    Světlovody Lightway jsme si domů pořídili taky, sice byly trošičku drahší, ale to je přesně ten příklad toho, když si člověk připlatí za kvalitu. Jsme nad míru spokojeni 🙂

  • Jana Plíhalová 25.3.2011 (22:36)

    Zajímalo by mě, na kolik takový světlovod vyjde. J.Pl.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist