Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Stříkaná pěnová izolace Foam-Lok™ se nejen sama zaplatí, ale trvale „vydělává“ peníze-díl 1.

Čvc 1222 Autor: Redakce

Jedním z materiálů pro kompletní  zateplení domů, který se díky svým nesporným výhodám v poslední době čím dál více dostává do povědomí architektů, projektantů, developerů i drobných investorů a stavebníků, je stříkaná pěnová izolace. Její výhodou je, že se dostane prakticky všude. Eliminuje tak tepelné mosty a vytváří souvislou izolační a ochrannou vrstvu.

strikana penova izolaceStříkané pěnové izolace Foam-Lok™ distribuované společností HONTER Company jsou dvou složkové stříkané izolační pěny aplikované speciální technologií přímo do stavební konstrukce za účelem zabránění prostupu tepla či chladu do izolovaného objektu stavební konstrukcí. Tyto izolace podstatně nejen zlepšují kvalitu vnitřního prostředí, ale zvýší standart bydlení. Dokonale odhlučňují izolované prostory a brání škodlivin z venkovního prostředí jako je prach a jiné nečistoty. Největší výhodou oproti klasickým izolacím je, že aplikována pěna nemění své parametry, izolační vlastnosti, nesedí jako izolační vata nebo foukaná celulóza, a zůstává stejná po celou dobu bez jakýchkoliv změn. To znamená, že ušetří náklady za topení a dále jen šetří náklady a tím se podstatě sama zaplatí. Takto vložené investice do stříkané izolační pěny Foam-Lok™ se bohatě vyplatí.

Stříkané pěnové izolace Foam-Lok™ dokáže dokonale a bezkonkurenčně nahradit stávající a známé izolační materiály, jako je vata, foukaná celulóza -papír polystyren. Stříkané střešní PUR izolace s kombinací ochranným nátěrem chytře, dokonale nahrazují i stávající známé střešní vrstvy, jakými jsou spádové polystyreny a asfaltové pásy či fólie.  PUR pěny Foam-Lok™ vytvářejí monolitický celek bez nutnosti mechanického kotvení a tím zároveň eliminují vznik tepelných mostů. Takto izolovaná střecha nemá žádné spoje, tím kompletně eliminuje možnost zatékání ve spojích. Střešní izolační pěna FoamLok dobře odolává silným poryvům větru, v různých státech světa má jako jediná celou řadu certifikátu a je používána v oblasti výskytu tornád a hurikánu.

Není pěna jako pěna

I v tomto případě platí, že není stříkaná izolace jako stříkaná izolace. Kvalita se dá poznat už před samotnou aplikací – je to podobné jako při výběru auta. Zajímejte se, od jakého výrobce pochází, jestli je tento výrobce vůbec známý, kolik desetiletí se zabývá vývojem a výrobou směsí, ze kterých se aplikuje samotná izolace. Je také dobré vědět, kde všude a s jakým efektem se už konkrétní izolace od konkrétní chemičky aplikovala www.lapolla.com . Jaké záruky vám výrobce poskytuje, a jestli je vůbec schopen závazkům vyplývajícím ze záruky dostát. Velice důležité je kdo a jak provádí samotnou aplikaci a zda má pravidelná proškolení výrobcem izolační pěny a musí být certifikován. Je lepe si ověřit u výrobce, anebo zástupce, firmu, která provádí nástřik izolační pěny.

Dalším kritériem, podle kterého se kvalitní výrobce také pozná je skutečnost, kolik druhů pěn a ochranných nástřiků aplikátorům dodává. To je velice důležité, protože – i když vám některé aplikační firmy budou tvrdit něco jiného, faktem je, že ne každou pěnou se dá izolovat všechno.

Pro každou zakázku se musí vybrat správný druh pěnové izolace

honterNěkteré firmy, jako například Honter www.honter.eu,  mají několik druhů pěn proto dovedou prakticky uspokojit stavebníka od základů až po komín. Nabízejí například hydroizolační pěny s ochranným nátěrem, který se používá proti zemní vlhkosti, aplikují se téměř na jakýkoliv podklad, jako je beton cihla, použití je téměř neomezené. Některé pěny zateplují a odhlučňují, jiné se dají aplikovat do podkroví, stěn a jiné na venkovní stěny domů a úplně jiné zase na střechy jako celý dokonalý střešní systém s ochranným střešním nátěrem. Dále je možné využít vstřikované izolační pěny na izolaci dutin či jiných těžce dostupných míst.

Certifikované pěny a jak se poznají?

Opravdu kvalitní pěny se poznají také podle dokumentů, podle platných certifikátů, atestů a výsledků funkčnosti. A v neposlední řadě také podle toho, jestli jsou certifikáty a atesty popsané v našem jazyce. Nezřídka se můžete setkat s případy, kdy některé firmy klamou a spoléhají na neznalosti zákazníků – deklarují v cizím jazyce certifikáty úplně od něčeho jiného. A hlavně jiné státy povolují jiné vlastnosti pěn, jako je nižší požární odolnost a přídržnost. Nedílnou podmínkou kvalitního fungování pěnové izolace je kvalitní proškolení a  práce lidí, kteří ji aplikují. Doporučujeme proto využívat výhradně certifikované firmy, doporučené a proškolené přímo výrobcem směsi.

Pozor na složení

Důvodů, proč pátrat, z čeho je izolační pěna vyrobena, je mnoho. Některé pěny mohou ještě používat coby nadouvadla škodlivé freony, které se používají v jiných státech proto je důležitá certifikace na daném území.

Dále pak pěny mohou obsahovat karcinogenní látky nebo látky velice hořlavé, které nesplňují stavební normy. Proto je tak důležité ptát se na příslušné certifikáty a osvědčení výrobce.

V příštím díle na téma izolace se dozvíte vše o izolační hmotě Foam-Lok™ od společnosti Lapolla.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist