Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Stavební pouzdra-co jste možná nevěděli

Pro 1412 Autor: Redakce

Stavební pouzdro je konstrukce, která se zabuduje do zdi a slouží pro posuvné, závěsné dveře. Dveře zajíždějí do zdi a tak šetří místo a eliminují hluchá místa, která vznikají za klasickými dveřmi. Posuvné dveře dodají interiéru na jednotnosti a elegantnosti.

staveb pouzdroPosuvné dveře a stavební pouzdra tvoří jedinečný funkční a designový prvek, proto jsou velmi vyhledávány a instalovány, jak do novostaveb, tak i do rekonstruovaných domů a bytů. Technologie stavebních pouzder se liší podle toho, zda jsou zasazena do zdi nebo do sádrokartonu. V nabídce jsou 4 typy pouzder, které se liší druhem použitých dveřních křídel a to pouzdra pro jednokřídlé dveře, dvoukřídlé, pro teleskopická dveřní křídla a pouzdra zákrytová, která jsou také pro dvě dveřní křídla. Pouzdra se stávají součástí dveří, nejsou patrná, protože se dají omítnout stejně jako zeď, proto celý interiér působí jednotně a celistvě. Stavební pouzdra určená pro zabudování do zděné příčky mají na sobě přidělanou omítkářskou síťku, právě proto, aby se na pouzdro dala snadno omítka nahodit. Díky posuvným dveřím se dá v průměru ušetřit až 1 m2 prostoru.

staveb pouzdroInstalace stavebních pouzder je velmi nenáročná a svým majitelům slouží desítky let. Dveře, která použijeme do stavebních pouzder mohou být od jakéhokoliv tuzemského řemeslníka čí výrobce posuvných dveří. Stavební pouzdra pro posuvné dveře, které jsou zabudované v sádrokartonu, jsou určeny pouze do interiérů. Pouzdra se prodávají v několika rozměrech, které odpovídají ČSN. Avšak na našem trhu jsou dostupné i atypické rozměry stavebních vložek. Do pouzder jsou vhodné dřevěné dveře i dveře skleněné, nebo dveře v kombinaci z obou materiálů.

Tak aby posuvné dveře s pouzdrem splnily požadavek jednotnosti a nenápadnosti v interiéru, pracuje se i se vzhledem zárubní. Na českém trhu jsou například zárubně, které jsou v rovině se stěnou, nebo se místo zárubní používá ozdobný hliníkový rámeček, další variantou je takové pouzdro, kde ani ten hliníkový rámeček není.

stavebni pouzdroŠirokou nabídku dveřních pouzder nabízí firma ECLISSE. Nejběžnějším typem stavebních pouzder jsou pouzdra jednokřídlá. Toto stavební pouzdro ECLISSE je kompatibilní se všemi typy dveří, která jsou vyráběna tuzemskými výrobci. Nejčastěji se používají do malých místností, tak aby se využil veškerý prostor. Vhodné jsou například do šaten, malých ložnic nebo do různých úložných prostor.

Dvoukřídlé stavební pouzdro se nejčastěji používá tam, kde je požadavek na větší šířku průchodu. Například tam, kde chceme rozdělit velkou halu, nebo mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Teleskopické dveřní pouzdro díky své jedinečnosti umožňuje prosvětlený průchod. Systém teleskopických pouzder je takový, že do jednoho pouzdra se postupně složí dvě dveřní křídla.

Dveřní pouzdra typu zákryt od firmy ECLISSE jsou vhodná pro dvě sousedící místnosti jako například WC a koupelna. Tento typ pouzdra schová dvě dveřní křídla ze dvou místností do jednoho pouzdra.

pouzdro eclissePosuvné dveře můžeme použít v jakémkoliv interiéru, jako například v pensionech, hotelích, obchodech, kancelářích, restauracích a kavárnách. Nejčastěji se posuvné dveře používají v domácnostech, a to především v ložnicích, v koupelnách nebo v kuchyních.

Montáž stavebních pouzder je velmi snadná. Průměrně šikovný kutil sestaví a upevní stavební pouzdro přibližně za 2 hodiny. Co vše je potřeba k montáži pouzder? Důležitá je montážní pěna, šroubovák a vodováha, tedy běžné vybavení domácnosti. Postup montáže je následovný. Nejdříve přiděláme posuvný systém, dále pak dveře a na konec přiděláme sádrokarton a vše nahodíme omítkou. Je velmi důležité, že dveřní pouzdro není nosný prvek a proto ho musíme opatřit překladem. Dveřní pouzdro montujeme na již hotovou podlahu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Stavební pouzdra-co jste možná nevěděli
  • Karolína 4.1.2015 (09:46)

    Mám skleněné dveře do pouzdra a nemohu si je vynachválit. Velice mi prosvětlili chodbu, která byla dříve s dřevěnými dveřmi velice tmavá. Dělali mi je dva sympatičtí pánové z http://www.glassvision.cz . Dobrý kvalita za rozumnou cenu a skvělým servisem.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist