Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Správná výživa pro malá psí plemena

Bře 1809 Autor: Redakce

Typickým znakem malých plemen psů je velmi dlouhá délka života. Při přepočtu na lidský věk se malí pejsci dožívají více než 100 let. Odrazem naší lásky a péče je to, že uděláme maximum, aby naše malé velké lásky prožily celý svůj život v plném zdraví.

maltezacek

Možná někdy vypadají jako plyšové hračky, ale pořád jsou to psi, o které je třeba náležitě pečovat už od štěněte. Malí psi se ve spoustě věcí liší od těch větších, a proto pro ně český výrobce krmiv Brit Care na míru připravil novou řadu krmiv Mini.

Přízemní vrstva je nejvíce znečištěna prachem a dalšími škodlivinami a takové prostředí oslabuje organismus psa a zvyšuje hladinu stresu. Je zbytečné je navíc zatěžovat ještě krmivem s obsahem obilovin. Brit Care Mini jsou bezobilné granule z čerstvého jehněčího, lososa a zvěřiny.

Prevence výživou

jorksir miniDo rodiny nejmenších psích plemen patří například čivavy, jorkšíři, maltézáčci, pomeraniani, krysaříci, grifonci nebo třeba trpasličí jezevčíci a pudlíci. V dnešní době je většina z nich brána výhradně za společenské psy a lidé často zapomínají, k čemu byli kdysi vyšlechtěni. Přitom zvládají spoustu psích sportů a svým páníčkům jsou oddanými společníky.

Základem zdraví, odolnosti a dlouhověkosti je vždy zdravé trávení a zdravá kůže, které představují dvě hlavní centra imunity. Jejich podpora musí jít „ruku v ruce“. Zdravotní stav trávicího traktu se projevuje na kůži a pouze zdravá kůže může účinně bránit tělo malého psa proti vlivům vnějšího prostředí. Krmiva Brit Care Mini obsahují celou řadu nástrojů na podporu buněčné i mikrobiální imunity – rakytník, vitamín C, probiotika MOS, FOS a inulin. Skvělý vzhled a zdraví srsti a kůže zajišťuje vysoký obsah omega-3 mastných kyselin z mořských řas a lososového oleje.

Podle statistik má většina malých pejsků nějaký problém se zuby – paradontózu, záněty dásní apod. Tyto problémy se u malých psů objevují mnohem častěji než u velký, s věkem se zhoršují a mohou způsobit i další závažná onemocnění. Je proto důležité o chrup pravidelně pečovat, a to i prostřednictvím krmiva. Brit Care Mini obsahuje velmi účinné nástroje ochrany zubů malých psů – šalvěj, hřebíček, rakytník a další bylinky, které slouží jako zdroje intenzivních antioxidantů.

U psů malých plemen se také často setkáváme s různými záněty močového aparátu. Lidová medicína v takových případech doporučuje borůvky a brusinky, stejně tak i rakytník, které jsou také obsaženy v nových krmivech. Borůvky jsou rovněž zdrojem polyfenolů a flavonoidů, díky kterým pomáhají bojovat se stresem a podporují zdraví srdce.

Čerstvé suroviny pro mlsné psí jazýčky

Malí psi jsou také nároční na výběr potravy, a proto v recepturách Brit Care Mini najdete nové, netradičně používané zdroje proteinů té nejvyšší kvality – tuňáka, králíka a zvěřinu. Jsou vysoce výživné a zároveň hypoalergenní. A stejně jako již osvědčený losos a jehněčí maso jsou velice dobře stravitelné i pro krátký trávicí trakt. Kvůli opačným vlastnostem je vynecháno maso kuřecí. Nenajdete tu ani žádné obiloviny. Díky tomu je zajištěn nízký glykemický index krmiva, prevence obezity, nižší zátěž trávicího traktu a stabilizace hladiny krevního cukru.

Proč si vybrat Brit Care Mini

Pro své malé velké lásky vybírejte krmivo, které vyhovuje jejich specifickým potřebám. Brit Care Mini je jedinou řadou krmiv pro malé psy bez obilovin, která pokrývá všechny fáze života. Najdete zde receptury pro štěňata, dospělé psy, psy s vysokými nároky na péči o srst, citlivým zažíváním, kastrované a s nadváhou nebo speciální recepturu pro jorkširské teriéry. Hlavní je přístup prevence výživou, který v případě malých pejsků znamená soubor přírodních aditiv pro podporu imunity.

prazsky krysarik

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist